žluté vesty

Ulice Paříže se změnily v bojiště, žluté vesty vyrabovaly obchody!

Už poosmnácté v řadě v ulicích francouzské metropole protestují přívrženci hnutí žlutých vest. Jenže tato demonstrace je mnohem násilnější než ty předešlé - v ulicích hoří, protestující rabují obchody a restaurace.

Nejnásilnější střety od sobotního dopoledne zachvátily věhlasný bulvár Champs-Elysées, kde si demonstranti, často maskování, vylili zlost na místních obchodech a restauracích.

Podle agentury Enex žluté vesty také podpálily v ulicích odpadkové koše, novinové stánky či motocykly. Policisté na ničení a rabování odpověděli slzným plynem a vodními děly.

Reuters uvedl, že policisté od rána pozatýkali desítky lidí, kteří na těžkooděnce mimo jiné házeli dlažební kostky. "Bez jakýchkoli pochyb - část demonstrujících vyhledává násilí a chce v Paříži zasít chaos," napsal na twitter francouzský ministr vnitra Christophe Castaner.

Související obsah

Hnutí žlutých vest otřásá Francií přibližně čtyři měsíce. Impulsem k jeho vzniku byl návrh na zvýšení cen benzínu a nespokojenost s vysokými životními náklady v zemi. Hněv demonstrantů je namířen především na prezidenta Emmanuela Macrona.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz