Obraz

Nadaná prasnice ohromila svým uměním! Její obrazy stojí jmění

Nadaná prasnice ohromila svým uměním! Její obrazy stojí jmění
Zdroj: Profimedia

Svým uměním se zřejmě vyhnula pekáči. Řeč je o umělecky nadané prasnici z Jihoafrické republiky, která vytváří hodnotná díla. A to nejen v přeneseném smyslu. Jeden její kus se prodává i za 4000 dolarů, tedy asi 90 tisíc korun.

Slečnu Pigcasso (pig je v překladu “prase“), jak zní umělecké jméno nadané bachyně, zachránili z jatek v roce 2016 pracovníci jihoafrické farmy, která slouží jako útočiště zvířat. Jen díky tomu mohl vyniknout um tohoto jedinečného prasete.


Na farmě chtěli nový, čtyřtýdenní přírůstek nějak zabavit. “Hodili jsme jí do výběhu fotbalové i rugbyové míče. Kolem měla i nějaké štětce, protože jsme zrovna stavěli stodolu. Všechno zničila nebo snědla, kromě štětců. Velmi si je zamilovala,“ popsala Joanne Lefsonová, která farmu vede, pro agenturu Reuters.


Podle ní se bachyně našla v abstraktním expresionismu. “Nevím, co maluje, ale její styl se lehce mění podle toho, jakou má náladu,“ zhodnotila výtvarný postup své svěřenkyně Lefsonová.

Prasečí malířka při práci:


Z videa je zcela patrné, jak se štětinatá umělkyně vášnivě vrhá do každého tahu štětcem. Někdy má ale potřebu být více kontaktní a chladný nástroj nahradí svým rypákem, čím jemně dolaďuje strukturu celého díla.

Související obsah


Pigcassiny malby se prodávají až za 4000 dolarů, což je nějakých 90 tisíc korun. Výtěžek jde přitom na chod farmy.


Tvorba talentované prasnice zaujala i švýcarské hodináře. Její malby využila firma Swatch jako estetickou úpravu nové řady hodinek, které prodává za 125 dolarů za kus, co je asi 2900 korun. Firma ke každým hodinkám přidává certifikát autenticity.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz