Domácí

Řidič v BMW podle policie zabil chodce a ujel! Viní ho ze čtyř věcí

Řidič v BMW podle policie zabil chodce a ujel! Viní ho ze čtyř věcí
Zdroj: Policie ČR

Řidič, který v listopadu loňského roku měl srazit chodce a od nehody měl následně ujet, čelí vážným obviněním. Chodec strašlivou nehodu nepřežil, policisté řidiče viní hned ze čtyř porušení zákona, jedná se o usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci, ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolené ozbrojování.

Stříbrné BMW v listopadu ve Fryčajově ulici v Brně srazilo dvaapadesátiletého chodce, který mimo přechod přecházel frekventovanou komunikaci. Řidič ale zraněnému neposkytl pomoc a z místa nehody rychle ujel, chodec pak i přes veškerou snahu záchranářů zemřel na místě.

Následně policisté našli hořící BMW odpovídající popisu poblíž Útěchova a po chvíli se jim také podařilo vypátrat osobu, která měla vozidlo používat. Muž byl opilý, test na drogy odmítl. Navíc u něj policisté našli neregistrovanou střelnou zbraň.

Muž následně skončil v policejní cele a rozběhlo se rozsáhlé vyšetřování celé nehody, které policisté ukončili před několika dny. Následně předali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby.

Související obsah

"Muže viní hned ze čtyř porušení zákona, z usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolené ozbrojování. Šofér může být odsouzen až na šest let odnětí svobody," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz