Zahraničí

Zákaz alkoholu na Mallorce: turisté mají utrum!

Zákaz alkoholu na Mallorce: turisté mají utrum!
Zdroj: Profimedia

Místním úřadům na španělské Mallorce došla trpělivost s turisty, kteří každoročně jezdí na ostrov pořádat bujaré večírky. V centru hlavního města, ale i na dalších místech, už nově nebudou moci konzumovat alkohol. Za porušení budou hrozit přísné pokuty, v přepočtu až téměř 80 tisíc korun.

S přípravami na letní sezónu Mallorca přichází s množstvím bezpečnostních opatření a zákazů. Ty se týkají pití alkoholu na veřejnosti a zahrnují takzvanou "speciální turistickou zónu", která bude pod zvýšenou policejní kontrolou. Porušení zákazu může vést k pokutě od 2 200 eur až do 3 000 eur (až 78 tisíc Kč).


Do vyhrazené turistické zóny bude patřit hlavní město Palma de Mallorca a okolí. Zakázán bude kromě pití alkoholu na veřejnosti i jeho otevřená propagace, například pojem "happy hour," který povzbuzuje ke konzumaci zlevněných alkoholických nápojů. Dále se ve výlohách nesmí objevovat lahve s alkoholem a venkovní zahrádky by měly být oploceny, uvedl list Daily star.


Turistická oblast bude kontrolovaná místní policií, která bude dodržování zákazu hlídat. Stejné pokuty pak platí i pro majitele barů či restaurací, kteří by zákon porušili. Toto opatření by mělo také snížit množství krádeží a prodeje drog.

Související obsah


Nová pravidla přicházejí poté, co se v hlavním městě Palma de Mallorce konal mezinárodní summit s cílem projednat řešení problémů způsobených nadměrným pitím ze strany turistů. Místní obyvatelé s novými regulacemi souhlasí, někteří je dokonce už nějakou dobu, hlavně kvůli vandalismu, vyžadovali.


Baleárské ostrovy, které zahrnují Mallorcu, Menorcu, Ibizu a Formenteru, mají dohromady okolo 1,1 milionů obyvatel a ročně až 16 milionů turistů.

sisTN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz