Hrob

Tady odpočívají čeští velikáni! Prohlédněte si hroby slavných

Tady odpočívají čeští velikáni! Prohlédněte si hroby slavných
Zdroj: TN.cz

Odhaduje se, že zde bylo pohřbeno až 2 000 000 zemřelých. Mezi nimi se nachází i téměř 150 významných osobností a na hroby těch nejznámějších se vydali podívat redaktoři TN.cz. Jak vypadají po zimě, se podívejte v galerie.

Jak vypadají hroby slavných osobností s příchodem jara? To se redakce TN.cz rozhodla zjistit návštěvou Olšanských hřbitovů.

Na největším pražském pohřebišti s rozlohou přes 50 hektarů je poměrně jednoduché se ztratit, a proto si reportéři nejprve v infocentru vyzvedli mapu, na které jsou přehledně zakreslena místa hrobů všech známých osobností. Ta obsahuje celkem 142 jmen z řad umělců, válečných hrdinů, vynálezců či jinak proslavených osobností.

Cesta reportérů TN.cz vedla k jedenácti předem vybraným hrobům a prohlídka dopadla nad očekávání. Všechny hroby byly upravené, na některých byly čerstvé květiny nebo nevyhořelé svíčky. 

Nejvíce však zaujal hrob herce a režiséra Ladislava Smoljaka a to zejména svým zpracováním. Za zmínku stojí řidítka či cyklistické sedlo na hrobu hudebníka Filipa Topola. Podle pracovníků hřbitova mu tyto věci na hrob přinesli blízcí.

Megalomanský a velikonočně ozdobený hrob Jan Kočky mladšího se nedal z dálky přehlédnout a lákal k neplánované zastávce. Z blízka se nedaly přehlédnout čerstvé květiny, boxerské rukavice, ale ani fakt, že na hrobu chybí jméno či datum úmrtí.

Související obsah

Reportéři u všech hrobů, u kterých se zastavili, projevili úctu zapálením svíčky. Pokud byste chtěli udělat to samé, v galerii najdete plán s přesným umístěním hrobů.

gwe, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz