Domácí

Lennonova zeď dostala novou podobu. Motivem je slavná píseň

Legendární Lennonova zeď na pražské Kampě, která je jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí v Praze, se v pondělí změnila k nepoznání. V průběhu dne se tam sešly desítky českých i zahraničních umělců a pořádně se na zdi vyřádili. Novým motivem zdi se stala píseň All You Need Is Love.

U Lennonovy zdi, která je už léta symbolem ideálu svobody, se v průběhu dne sešly dvě desítky českých i zahraničních umělců. Společně začali vytvářet unikátní dílo o rozloze 150 metrů čtverečních. To nahradilo původní nápisy od lidí, které podle výtvarníků už neplnily původní umělecký záměr.

Hlavím motivem nového díla je píseň All You Need Is Love od zpěváka slavné skupiny Beatles Johna Lennona, která je na zdi vyobrazena ve třiceti jazycích. Ty mimo jiné symbolizují výročí třiceti let od Sametové revoluce, které si připomeneme letos v listopadu.

V půl šesté večer na Kampě byla nová podoba zdi odhalena, někteří z umělců ale ještě v práci pokračovali. Událost přitáhla pozornost mnoha lidí.

V posledních letech podobu zdi určoval prakticky kdokoli, kdo na ni něco namaloval. To mohou koneckonců místní i turisté dál. Umělci změnu její podoby chtějí průběžně sledovat pomocí kamery. Naposledy lidem trvalo než ji přemalovali celou zhruba pět let.
 

Nina Ortová, sei, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz