Krimi

Další zpackaný domácí porod: Záchranáře zdrtila smrt miminka

Na problematiku domácích porodů a rizik s nimi spojených upozornil záchranář Daniel ze Středočeského kraje. Po tragickém případu mrtvého novorozence napsal status, ve kterém lidi vyzývá, aby se domácím porodům vyhnuli.

Tragicky skončil domácí porod ve Středočeském kraji o uplynulém víkendu. Záchranáři vyjeli na místo, ale bohužel novorozenci už nebylo možné pomoci a zemřel. V posádce záchranky, která na místo vyjela, byl také Daniel, kterého smrt novorozence silně zasáhla a svůj názor si nenechal pro sebe.

"Lidi, vy*erte se na domácí porody! Já fakt nechci jezdit na zbytečně mrtvé děti!!! Brečet až o samotě v sanitce," napsal na sociální síť záchranář Daniel. Svůj status později ze Twitteru odstranil.

Případ se měl stát v sobotu. Tragické úmrtí novorozence v okrese Praha - Západ potvrdila pro TN.cz i policie. "Z toho dne vyšetřujeme případ úmrtí novorozence," potvrdila mluvčí policie Marcela Pučelíková. Žádná obvinění v případu prozatím nepadla, policie se ale případem intenzivně zabývá.

Zdrcený záchranář také uvedl, že to byla jeho první zkušenost s podobným případem. Podobná situace nejspíše otřese i ostříleným zdravotníkem. "Doufám, že to byla na dlouhou dobu poslední zkušenost," napsal.

Související obsah

Příspěvek okamžitě rozpoutal obrovskou diskuzi. "Domácí porody jsou nezodpovědné vůči nenarozenému dítěti," píše jedna z komentujících. "Nejsem lékař. Ovšem ve svých farnostech jsem zaznamenal mnohem více neúspěšných než úspěšných domácích porodů," uvedl pod příspěvek své zkušenosti římskokatolický kněz z jižních Čech. "Já v tom vidím sobeckost," je přesvědčena jedna z debatujících. "Zdraví budoucího dítěte by mělo být na prvním místě," dodala.

Mnozí diskutující poukazují na to, že v domácím prostředí nikdy nemůže být poskytnuta péče v případě nečekaných komplikací. "Já si prostě myslím, že v porodnici by to dítě mělo zaručeně větší šanci," dodává záchranář Daniel ještě v diskusi jako reakci na další názory.

Související obsah

Výjezd záchranářů k případu, který se měl stát 16. března, potvrdila i mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Podrobnosti ale k tomu sdělit nechtěla. "Z důvodu vysoké citlivosti případu nebudeme sdělovat žádné informace," uvedla mluvčí.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz