Domácí

Kostel jako bankomat: Muž z Brna kradl drátkem dary od věřících

Starší muž z Brna se bohu asi příliš nezavděčil - kostel sice navštěvoval pravidelně, kvůli modlení to ale rozhodně nebylo. Pomocí drátku si z kasičky s dary od věřících udělal v podstatě bankomat. Vybíral z ní mince i bankovky. Nakonec si na něj došlápla policie.

Starší muž z Brna si pro své krádeže vybral opravdu neobvyklé místo - chodil si pro peníze do kostela. Z kasičky na dary věřících si za pomoci magnetu připevněném na drátu vytahoval mince. I s bankovkami si dokázal poradit - magnet na drátku jednoduše vyměnil za lepící pásku.

Jeho krádeže nebyly příliš důmyslné, chodil totiž opakovaně do toho samého kostela a viděli ho při tom ostatní návštěvníci. Ti ho vždycky zahnali, nikdy to ale nenahlásili, a proto mu to nějakou dobu procházelo. Jednou mu ale ujely nervy a napadl ženu, která mu vynadala.

Související obsah

Případem se začali zabývat kriminalisté. Původně vyšetřovali "pouze" napadení, při prověřování okolností ale zjistili jeho pravý důvod návštěv kostela. "Mimo napadení ženy se tak bude před soudem zodpovídat i z krádeží peněz z kasičky," uvedl mluvčí policie David Chaloupka.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz