Nehoda

Náklaďák projel zdí přímo na dvůr hotelu! Na místo musel vrtulník

Obrovské štěstí měli hosté v jednom z hotelů v Sedlčanech na Příbramsku. Náklaďák tam totiž ve čtvrtek odpoledne prorazil jeho zeď a vjel přímo do dvora. Řidiče museli záchranáři na místě oživovat. Vážná nehoda se stala také v Královéhradeckém kraji. Nedaleko obce Choteč se srazila osobní auta. Dva lidé jsou ve velmi vážném stavu.

O velkém štěstí mohou mluvit hosté hotelu na náměstí T. G. Masaryka přímo v centru Sedlčan. Řidič tam totiž projel s náklaďákem přímo na jeho dvůr.

"Na místo byly vyslány jednotky HZS ze stanic Sedlčany a Příbram a dobrovolná jednotka obce Sedlčany, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod. Vzhledem k informacím o zaklínění řidiče v kabině vozu byla povolána i zdravotnická záchranná služba a policie," popsala událost mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Nikomu z přítomných se naštěstí nic nestalo. Velmi těžce se však zranil samotný řidič. "Řidič utrpěl mnohačetná zranění hlavy a hrudníku. Byla zahájena intenzivní lékařská péče a následně jsme muže přepravili s velmi vážnými zraněními do nemocnice vrtulníkem," potvrdila TN.cz mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Nákladní auto jelo údajně z kopce k náměstí a cestou nabouralo kromě stojících aut ještě roh dalšího domu. Nakonec projelo zdí přímo na dvůr hotelu. Podle předběžných informací může za nehodu technická závada. Náklaďáku měly podle všeho selhat brzdy.

Související obsah

 

K události byl povolán starosta, který bude spolu se statikem a majitelem nemovitosti konzultovat, zda je narušená konstrukce domu a jaký bude další postup. Příčiny nehody vyšetřuje dopravní policie s kriminalisty.

Další vážně zranění u Jičína

Vrtulník musel také k vážné nehodě mezi Jičínem a Novou Pakou v Královéhradeckém kraji. Pravděpodobně kvůli nedání přednosti do sebe nedaleko obce Chotěč vrazila dvě osobní auta.

Podle informací od policie se vážně zranili dva lidé. Jedno auto dokonce začalo po srážce hořet. To se však hasičům podařilo uhasit. Příčiny nehody jsou předmětem vyšetřování.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz