Koření

Holky na cestách a jejich adrenalinová jízda na sáňkách

Vymýšlíte, jak dámskou jízdu s partou kamarádek proměnit v nezapomenutelný zážitek? V rubrice Holky na cestách pro vás máme další tip.

Tentokrát vás ve švýcarském Davosu přesvědčíme, že za adrenalinem nemusíte vždycky na extrémní a nebezpečná místa. Bohatě si vystačíte se zasněženým kopcem a obyčejnými dřevěnými sáněmi.

Z lanovky se svými sáněmi vystoupíte v 2000 metrech nad mořem. Dráha na hoře Rinerhorn, je prý se svými 33 zatáčkami zárukou adrenalinu.

Související obsah

O Davosu se právem mluví jako o kolébce sáňkování. První mezinárodní závod na saních se konal v roce 1883 právě tady. Truhláři se už tehdy snažili zdokonalit klasické norské sáně a vznikly 80 až 130 centimetrů dlouhé davoské sáně z jasanového dřeva. Vyrábí se dodnes a patří k chloubám Švýcarů!

Související obsah

V ráji zimních sportů Davos Klosters se dá užít spousta legrace nejméně na osmi drahách. Nejdelší z nich začíná na hoře Madrisa a měří 8.5 kilometru! Trasy mají různé obtížnosti, všechny ale s trochou opatrnosti bez problémů sjede každý.

Související obsah

Za sáně na jeden den zaplatíte tři stovky. Kdo má skipas na lyže, může ho využít i na sáňkování. Jinak jedna jízda pro dospělého přijde na necelých pět set korun a i s vývozem lanovkou zabere přibližně 20 minut. Drandit se dá i po setmění- za umělého osvětlení se tu sviští ve středu a v pátek od sedmi do jedenácti!

Související obsah


Tak pokud holdujete podobnému zimnímu vyžití, určitě se vydejte na sáňkařskou dráhu v Davosu.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz