Domácí

Šílená sebevražda: Dvě mladé dívky přejel vlak u Prostějova!

Obrovská tragédie se stala v sobotu před polednem na kolejích u obce Pivín na Prostějovsku. Podle informací TV Nova se zde dvě mladé dívky rozhodly ukončit svůj život. Srážku s vlakem ani jedna nepřežila. Tím černá sobota na kolejích ale nekončí - vlaky během dne usmrtily další dva mladé lidi. Jeden z nich zemřel v Kutné Hoře, druhý přišel o život na Chebsku - i v jeho případe se jednalo o sebevraždu.

V sobotu před polednem došlo na Prostějovsku k velkému neštěstí. Osobní vlak jedoucí z Nezamyslic do Koutů nad Desnou srazil poblíž obce Pivín dvě mladé dívky. Jedné z nich bylo 18 let, druhá by měla být podobného věku okolo 18 až 19 let.

Okolnosti nehody policisté vyšetřují. Podle informací TV Nova se mělo jednat o dvojitou sebevraždu, na místě měli policisté nalézt dopisy na rozloučenou.

Místní televizi Nova řekli, že v poledne slyšeli dlouhé a opakované houkání vlaku. Dívky tak musely na kolejích už být a strojvedoucí je zdálky viděl, zastavit vlak ale včas bohužel nedokázal. "Obě osoby zraněním na místě podlehly," uvedla mluvčí policie Marie Šafářová. Podle informací TV Nova si lehly na koleje.

Na místě zasahovali i hasiči. "U velmi smutné události poblíž Pivína aktuálně zasahují všechny složky IZS OLK. Z řad hasičů stanice Prostějov, drážní z Přerova a místní SDH. Provádíme nutná bezpečnostní opatření, zajištění a spolupracujeme s Policií ČR," napsali olomoučtí hasiči v poledne na twitteru.

Související obsah

Provoz vlaků byl v místě nehody zastaven zhruba do půl třetí. "Zajištěna náhradní autobusová doprava v úseku Nezamyslice - Pivín a zpět. Zastávka Doloplazy nelze náhradní autobusovou dopravou obsloužit, autobus bude zastavovat na autobusové zastávce Doloplazy obecní úřad," uvedly České dráhy na svých stránkách.

Zhruba o dvě hodiny později došlo k podobnému neštěstí tentokrát na Chebsku. "Vlak jedoucí z Německa do Aše srazil mladého muže, který na místě zemřel," uvedl mluvčí policie Jakub Kopřiva. I v tomto případě se podle informací TV Nova jednalo o sebevraždu.

Ani tento případ ale nebyl v sobotu posledním vlakovým neštěstím. Kolem 17. hodiny osobák usmrtil mladého cizince v Kutné Hoře. "Muž, ročník 1993, přecházel koleje. Srážku nepřežil, na místě byl mrtvý," uvedl mluvčí policie Pavel Truxa.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz