Armáda

Pohoda jako v M.A.S.H? Studenti medicíny si u vojáků sáhnou na dno

Budou z nich lékaři, kteří umí střílet, zvládnou 50 lehsedů do minuty, poradí si uprostřed živelných katastrof, a možná jednou budou v první linii operovat zranění z bojů.

Takové jsou vyhlídky středoškoláků, kteří se rozhodli vystudovat medicínu pod hlavičkou armády. Mezi civilními a armádními mediky je obrovský rozdíl. Ti vojenští například berou plat, na druhou stranu se jich netýkají letní prázdniny a studium musejí splácet. 


První dva měsíce ve škole jsou drsné. Začínající medici si na úvodním výcviku ve Vyškově často sáhnou na dno. Poprvé se seznamují s vojenským drilem, někteří poprvé drží v ruce zbraň. Tady pocítí, že armádní studium medicíny je jen pro silné jedince.

Související obsah

 


Před nástupem do školy podepíšou studenti s armádou smlouvu. Tenhle podpis jim mění život. Od tohoto okamžiku si žehlí uniformu a každý všední den ráno se musí hlásit veliteli. Upisují se však i k mnohem důležitějším věcem. Například k tomu, že se vzdávají pohodové části studentského života. 

Související obsah

Více reportáží z magazínu Víkend najdete ZDE.

frm, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz