APLIKACE TN.CZ
Bezdomovec

Bezdomovec obsadil vilu. Majiteli vyjedl ledničku a sebral oblečení

Bezdomovec obsadil vilu. Majiteli vyjedl ledničku a sebral oblečení
Zdroj: Policie

Nezvaného hosta našel po návratu z dovolené muž ve své vile v Praze 7. Když byl v zahraničí, dům mu obsadil bezdomovec. Ten si celý den užíval luxusu, vyjedl muži ledničku, vyzkoušel si jeho postel a převlékl se do oblečení, které v domě našel. Teď mu hrozí až dvouletý pobyt ve věznici. Navíc policisté zjistili, že muž je pohřešovaný.

Policisté do ulice Pod Hrachovskou v Praze 7 vyjížděli v sobotu kolem 21. hodiny. Majitel domu policejní hlídce nahlásil, že když se vrátil domů z dovolené, našel uvnitř vily neznámého člověka.

"Dalším prošetřování policisté zjistili, že nezvaným hostem je sedmašedesátiletý polsky hovořící muž. Ten se do nemovitosti vloupal již v průběhu pátku a až do soboty večer, než se vrátili domů majitelé, si hojně užíval vše, čeho se mu zachtělo. Tedy si pospal v majitelově posteli, doslova vyjedl celou lednici a co víc, oblékal se do majitelových svršků, kdy jednu z kravat měl dokonce při zadržení na sobě," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Policisté navíc zjistili, že Polák je u našich severních sousedů vedený jako pohřešovaná osoba. Proč žil v České republice a ještě k tomu na ulici, policistům zatím nebyl jednašedesátiletý muž schopný vysvětlit.

Muž skončil na policejní služebně, kde si vyslechl podezření z trestného činu porušování domovní svobody. Teď mu hrozí, že na příští dva roky mu soud zajistí ubytování ve věznici.

Související obsah

Podobný problém před pěti lety řešil také tehdejší český europoslanec Miroslav Randsdorf. Jeho bruselský byt si oblíbil bezdomovec jménem Husajn, který se do něj opakovaně nastěhovával, když byt Ransdorf neobýval.

"Zanechal tam spousty odpadků, ohromný nepořádek a ukradl nějaké věci. Totálně spálil varnou konvici, která tam asi hořela, a on ji hasil ručníky. Musím říct, že ten člověk je normální dobytek," rozčiloval se tehdy český europoslanec.

Více o potížích europoslance Ransdorfa v reportáži:

vbo, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz