Domácí

Hygienici varují před krémem pro miminka! Způsobuje alergii

Hygienici varují před krémem pro miminka! Způsobuje alergii
Zdroj: Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje varuje před nebezpečným krémem, který je určený především pro malé děti. Místo ochrany před opruzeninami může způsobit alergickou reakci. Riziko představuje hlavně pro děti do dvou let.

Krém Uriage Eau Thermale Bébé 1er Change je určený pro regeneraci pokožky zadečku u miminek a zabraňuje i chrání citlivou kůži před opruzeninami. Dále má také hydratovat a zjemňovat pokožku.

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje však informovala o nebezpečnosti tohoto výrobku. "Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 6 zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný tento kosmetický přípravek: URIAGE EAU THERMALE Bébé 1 er Change, kód/ šarže 801202
EAN kód: 3661434002298," napsala hygienická stanice na facebooku.

Související obsah

Na základě laboratorních testů byla zjištěna ve výrobku látka o-Cymen-5-ol (CAS 322-02-2) a nebyla také dodržena nařízení Evropského parlamentu a Rady o kosmetických přípravcích. "Podle tohoto nařízení se o-Cymen-5-ol nesmí používat v kosmetických přípravcích v množství, které překračuje nejvyšší koncentraci v přípravku připraveném k použití (0,1 % hm.)," doplnila hygienická stanice. Krém totiž obsahoval množství 0,24 ± 0,4 %.

Použití krému u citlivé či poškozené pokožky může být rizikem především pro děti do dvou let. Místo toho, aby krém kůži miminek ochránil, může vyvolat alergickou kožní reakci nebo podráždění pokožky.

Mluvčí České Lékarny Holding, která výrobek na českém trhu nabízela, potvrdil TN.cz, že byl již krém stažen z prodeje a už se neprodává.

ČTĚTE TAKÉ:

Dětská pokožka se v plenkovém období trápí!
Trápí vás ekzém? Zkuste na něj vyzrát čistě přírodně

reg, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz