Raketa

Raketa zasáhla dům v Izraeli! Zranila sedm lidí včetně miminka

Výbuch rakety, která zasáhla dům nedaleko izraelského Tel Avivu, zranil sedm lidí, včetně šestiměsíčního miminka a tříletého chlapce. Podle izraelských úřadů byla raketa vypálena z palestinského pásma Gazy, a to jen pár hodin poté, co izraelská armáda zasáhla několik cílů hnutí Hamas.

Krátce před půl šestou ráno se v okolí Tel Avivu rozezněly varovné sirény. Vzápětí na dům ve dvacet kilometrů vzdálené obci Mišmeret dopadla raketa a budovu pohltily plameny. Z trosek se záchranářům podařilo vyprostit sedm lidí, kteří utrpěli lehčí zranění.

"Probudil nás výbuch. Bydlím jen o pár ulic dál. Okna se zatřásla, ve vedlejších domech jsou rozbitá," uvedl jeden z obyvatelů zasažené vesnice Joav Zohar. Střelu nezachytil protiraketový štít Iron Dome, jehož účinnost přesahuje devadesát procent.

Izraelské úřady potvrdily, že raketu vypálili radikálové z palestinského Pásma Gazy. "Před pár minutami jsem mluvil s velitelem armády, velitelem bezpečnostní služby Šin Bet i předsedou Národní bezpečnostní rady a podle všeho se jedná o útok na stát Izrael. V důsledku toho zkrátím návštěvu ve Spojených státech. Hned po setkání s prezidentem Trumpem se vrátím do Izraele," oznámil premiér Benjamin Netanjahu.

Premiér okamžitě sklidil kritiku od svých politických rivalů v nadcházejících dubnových parlamentních volbách za to, že nedokázal zajistit dostatečnou bezpečnost v zemi.

Jde o druhý raketový útok za necelé dva týdny. Nedávno na Tel Aviv mířily dvě střely, jedna skončila v moři, druhou sestřelil protiraketový štít. Varovné sirény se v druhém největším izraelském městě rozezněly poprvé od roku 2014.

Kateřina Kučerová/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz