Luděk Nečesaný

Rodiče Nečesaného znovu u soudu! Kvůli údajným úplatkům

Krajský soud v Liberci pokračoval v rozplétání další kauzy rodiny Nečesaných. Po synovi Lukášovi, kterého Vrchní soud ve středu definitivně zprostil obžaloby z pokusu o vraždu, stojí před soudem jeho otec Luděk a matka Šárka spolu s Tomášem Macháčkem. Jsou obžalovaní z přijetí a poskytnutí úplatku.

V roce 2015 vše odstartoval tři roky starý anonym. "Firma Sarmed vlastněná Šárkou Nečesanou, manželkou ředitele nemocnice, sloužila k praní špinavých peněz, získaných korupčním jednáním," stálo v něm.

Za poradenské služby měla společnost vyfakturovat během dvou a půl roku vysokou částku. "Činí to něco málo přes 23 milionů korun," říká žalobce Lukáš Otipka.

Státní zástupce trvá na tom, že čtyři medicínské firmy posílaly firmě Šárky Nečesané peníze jako úplatek. Nečesaná se procesu od začátku neúčastní. Prodělala rakovinu a podle lékařské zprávy by jí stres mohl nemoc zhoršit. U soudu tak vypovídá Nečesaný, který tvrdí, že úplatky nebral a na tendry neměl vliv.

"V obžalobě není žádný důkaz o tom, že by se stalo nějaké protiprávní jednání," tvrdí Luděk Nečesaný.

Související obsah

Případ je komplikovaný. Spis má 7000 stran. Obžalovaným hrozí až dvanáctiletá vězení. Případ už spěje k závěru. Soud ve čtvrtek vyslechl poslední svědky. A právníci obžalovaných už mají připravené závěrečné řeči. Průtahy v případu dělá justice v Dánském království, kde je poslední svědkyně, kterou si žalobce vyžádal. Soudu se po opakovaných výzvách ozvala v polovině března. Výslech bude v květnu přes internet.

Krátce nato se očekává vynesení rozsudku.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz