Milenci

Chlapec měl shodit dívku do rokle, pak skočit za ní! Zrovna se rozešli

Zpočátku kriminalisté vyšetřovali pád dvou mladých milenců do rokle u Jičína jako nešťastnou náhodu. Jenže vše bylo zřejmě jinak. Z pokusu o vraždu je totiž obžalovaný Lukáš Tuček, který podle obžaloby svoji přítelkyni do rokle úmyslně strčil, a pak skočil za ní.

V září roku 2017 vzlétal vrtulník k Jičínu, kde do osmimetrové rokle spadli dva mladí lidé - chlapec a dívka, která utrpěla vážná poranění obratlů a nohy. Chlapec měl lehčí zranění.

Policisté případ zpočátku prověřovali jako nešťastnou náhodu, kdy dva mladí milenci uklouzli na zídce a spadli do propasti. Po několika týdnech se ale ukázalo, že to nehoda nebyla.

Dívka pak na policii vypověděla, že do ní přítel ve chvíli, kdy se s ním rozešla, strčil a shodil ji dolů. Rokle měří 30 metrů, ale dívka dopadla na plošinu jen asi osm metrů hluboko. Chlapec pak měl skočit za ní.

Související obsah

Obžalovaný Lukáš Tuček se podle policie nejdříve přiznal - jak při výslechu, tak při rekonstrukci činu na místě, ale u soudu uvedl, že nebude vypovídat a že se necítí vinen. Jeho právníci mu prý řekli, že způsob, jakým on zpočátku tvrdil, že proběhla biomechanika pádu, není možná.

Tuček je obžalovaný z pokusu o vraždu, hrozí mu až 18letý trest vězení.

Filip Pultar/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz