Domácí

Zloději vykradli nadaci Krása pomoci! Senioři přišli o své dary

Zloději vykradli nadaci Krása pomoci! Senioři přišli o své dary
Zdroj: facebook

Otřesný zážitek zažila ve středu ředitelka nadace Krása pomoci Michaela Stachová, když přišla do práce. Zjistila totiž, že byli vykradeni. Zloději jim sebrali notebooky a hlavně hotovost, která se skládala z darů od lidí. Stachová nechápala, jak jim to mohl někdo udělat.

"VYKRADLI NÁS. Vykradli neziskovku. Píšu tenhle status třesoucíma se rukama, když čekám na policii na výslech, a přesto tomu pořád nemůžu uvěřit. Přišli jsme o notebooky a hotovost v pokladně. Taky o hodně cenných informací v těch noteboocích," napsala ve středu ředitelka nadace Michaela Stachová na facebooku.

Podle ní je také někdo připravil o důvěru a pocit bezpečí v jejich "království". "V něčem asi opravdu jsme sluníčkáři. Věříme vždycky v to lepší v lidech, a pak jsme o to víc zklamaní, když se potkáme s tou odvrácenou stranou. Ale my se nedáme," dodala Stachová.

Dále také požádala veřejnost o finanční pomoc, kdy lidé mohou přispívat na účet 2626262626/0100. A hned několik lidí se našlo. Ve čtvrtek totiž zveřejnila na facebooku Stachová další příspěvek, ve kterém všem děkovala a informovala o tom, že už mají nové zámky i nové dveře.

Související obsah

"Je mnohem víc dobrých lidí, kvůli kterým stojí za to dělat svět ještě lepším. A víte, co bylo nejlepší? Když vám nabídne pomoc někdo, kdo ji sám na své projekty potřebuje. Viďte, Dobrovolnické centrum ADRA Brno a Seniorem s radostí? To je pro mě osobně neuvěřitelně inspirující a motivující," uvedla ředitelka nadace.

Kromě poděkování se také omluvila lidem, kteří nadaci již zaslali dary. "Mám odpovědnost za chod Nadace, a tím pádem i za bezpečnost, a od včerejška se mi stále honí hlavou jedna věc: co jsem měla udělat jinak a lépe. Každá koruna, o kterou jsme přišli, byla dar od lidí, kteří nám ji svěřili s vírou, že ji dobře využijeme. Hrozně mě to mrzí, poučím se z toho a omlouvám se," doplnila Stachová.

Ke všemu se vyjádřila také zakladatelka nadace a šéfka správní rady Taťána Gregor Brzobohatá. "Vykrást byt je zlodějna, ale vykrást kancelář neziskové organizace, která pomáhá seniorům, na které se myslí jako na poslední, je hyenismus. Víc k tomu nedokážu říct," řekla Brzobohatá pro idnes.cz. Dodala také, že je neziskovka zvyklá překonávat překážky a jsou odhodlaní ve svém poslání pokračovat dál.

Policie potvrdila, že se případem zabývá a pachatele se jim zatím nepodařilo vypátrat. 

Nadace Krása pomoci byla založená v roce 2008 a za více než 10 let své působnosti se jim podařilo rozdělit mezi neziskové organizace, které pomáhají seniorům, více než 30 milionů korun, informovala nadace na svém webu. Cílem nadace je zajistit seniorům kvalitní život v domácím prostředí. Účastní se také mezinárodních konferencí a vystupovali i na půdě Organizace spojených národů.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz