Pád

"Pomohl stovkám lidí, vrátíme mu to!" Po záchranáři zbyly malé děti

"Pomohl stovkám lidí, vrátíme mu to!" Po záchranáři zbyly malé děti
Zdroj: Nadační fond Karla Janečka

Při havárii vrtulníku na Náchodsku zemřel i pilot letecké záchranky Michal Beneš. Zůstala po něm přítelkyně a dvě malé dcery. Kamarádi, kteří na oddaného kolegu stále vzpomínají, vypsali na pozůstalou rodinu sbírku.

Sbírku nazvanou "Pád nebeského jezdce" vyhlásili Benešovi přátelé ve spolupráci s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka. "Nikdo nebyl ve vzduchu radši, než on. A vždycky musel vědět, že ten, koho dovezl do nemocnice, je v pořádku. Teď mu to chceme vrátit," píšou přátelé ve sbírce.

Po Benešovi zůstaly dcerky - tříletá a osmiletá. "A taky Simonka, přítelkyně, máma, holka, která chce všechno zvládnout sama, 'nic nepotřebuje', poradí si. Všichni víme, že potřebuje pomoc, i když sama si o to neřekne," pokračuje text. Vybrat chtějí necelých milion a půl korun.

Beneš byl podle známých záchranářem tělem i duší. Kromě toho, že létal se záchranářským vrtulníkem, byl také členem horské služby. "A byl přesně tam, kde jste ho nejvíc potřebovali. Na tváři stále úsměv, v duši klid a v kabině vrtulníku stoprocentní profesionalita," uvedli kamarádi.

"Co říct, když někdo odejde nečekaně, když na to nejste připravení. Nikdy na to nejste připravení. Michal ještě mohl mnoha lidem pomoci, protože přesně to on chtěl, pomáhat druhým, to bylo jeho poslání," napsali o kolegovi záchranáři na facebooku.

Malý vrtulník se zřítil v pátek 22. března dopoledne u Slavoňova na Náchodsku. Dva lidé zemřeli v troskách, záchranáři se k nim nemohli kvůli požáru, který po pádu vypukl, dlouhou dobu dostat. Stroj patří soukromé společnosti DSA. Příčina zřícení zatím není jasná, podle přátel za to ale Beneš nemohl.


Podívejte se na reportáž TV Nova o pádu vrtulníku:

epa, TN.cz

K tématu Pád

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz