Domácí

Žena přišla při požáru o všechno. "Byla to pomsta, vím to," tvrdí

Dům v Lukavici na Orlickoústecku mohl v úterý zapálit žhář. Myslí si to majitelka a je to i jedna z vyšetřovacích verzí hasičů. Žena přišla o všechno a bydlí v obecní ubytovně. Tvrdí, že jde o mstu, několikrát už prý měla zdemolované auto.

Je to smutný pohled. Domácí zvířata žijí na spáleništi a hledají majitelku. Stará roubenka ohni neodolala. Plameny pohltily jak obytnou, tak i hospodářskou část. Budova půjde jen těžko opravit. "To si neumíte představit, jakej obrovskej plamen vyšlehl," popisuje sousedka.

Vyšetřovatelé tuší, že tuhle spoušť může mít na svědomí žhář a domnívají se, že palubní kamery aut mohly natočit důležitý materiál. Řidiči, kteří místem v době požáru nebo těsně před ním projížděli, by měli volat linku 158. "Jedná se o úterý 26. března v době od 11.45 do 12.45 hodin," upřesňuje policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Majitelka podezření má. "Pochopitelně že jde o peníze na prvním místě," řekla. Prý by mohlo jít o mstu. žena je o tom přesvědčená. "Já si to nemyslím. Já to vím," dodala.

Policie u domu totiž nezasahovala poprvé. Před několika měsíci prý majitelka počítala první škody. "Propíchaný pneumatiky a rozbitý nějaký skla. To bylo myslím asi třikrát," vzpomíná.

Související obsah

Žena nemá v tuto chvíli nic a bláhově si myslela, že zachrání z domu alespoň peřiny. Jenže co nezničily plameny, zvládl kouř a voda z hadic. "Žena je  ubytována na naší obecní ubytovně, je to provizorní ubytování, je to jeden pokoj," říká starostka obce Lukavice Ilona Severová.

Lidé se snaží chovatelce pomáhat. Jeden muž dovezl hospodářským zvířatům krmení. Během posledních deseti let na tomhle konci hořely tři nemovitosti. Tenhle požár ale se starými případy podle vyšetřovatelů nesouvisí.

Petr Brzek/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz