Slovensko

Čaputové gratulují čeští politici, Pospíšil si rýpnul do Zemana

Čaputové gratulují čeští politici, Pospíšil si rýpnul do Zemana
Zdroj: ČTK

Mezi českými politiky převládají vzhledem ke zvolení Zuzany Čaputové spíše kladné reakce. K volebnímu úspěchu jí stihli pogratulovat český prezident Miloš Zeman i někteří předsedové parlamentních stran.

Krátce po zvolení Zuzany Čaputové slovenskou prezidentkou se začaly objevovat gratulace českých politiků. Jako jeden z prvních se ozval předseda občanských demokratů Petr Fiala. "Gratuluji paní Zuzaně Čaputové k vítězství v prezidentských volbách. Přeji jí, aby dokázala naplnit velké naděje, které do ní voliči na Slovensku vložili," napsal na twitteru.

Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček se sice k výsledkům voleb zatím nevyjádřil, ale jeho stranický kolega a ministr zahraničí Tomáš Petříček už Čaputové poblahopřál.


"Blahopřejeme Zuzaně Čaputové k vítězství v prezidentských volbách na Slovensku. Věříme, že česko-slovenské vztahy a spolupráce Visegrádské čtyřky zůstanou nadstandardní. Těšíme se na setkání v České republice," sdělil mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček.


Drobné rýpnutí do Zemana si neodpustil předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. "Zvolení Zuzany Čaputové je dobrou zprávou pro ČR. Věřím, že přátelské vztahy mezi našimi zeměmi budou pokračovat. Paní Čaputové k vítězství gratuluji a doufám, že se i my brzy dočkáme slušného prezidenta, který hledí vpřed a není zatížen minulostí," prohlásil Pospíšil.

Ke gratulacím se přidal i předseda STAN Petr Gazdík.

Dopoledne přidal svou gratulaci i premiér Andrej Babiš.

Naopak předseda SPD Tomio Okamura Čaputové vytkl hned několik věcí. "Otevřeně podporuje likvidaci tradiční rodiny a tradičních evropských křesťanských hodnot a podporuje likvidaci suverenity národních evropských států," prohlásil na svém facebooku.


 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz