Zuzana Čaputová

Rozhovor Čaputové pro TV Nova: Řekla, jak skloubí mateřství s prací

Zuzana Čaputová, kterou Slováci v sobotu zvolili jako svou další prezidentku, většinu dne strávila s novináři. Rozhovor poskytla také televizi Nova, především o tom, jak chce skloubit mateřství s tak vysokou funkcí.

Zuzana Čaputová se ujme funkce v polovině června. Kromě první zahraniční cesty do Česka chce procestovat i Slovensko a scházet se s lidmi. Pro televizi Nova se rozpovídala o tom, jak by se chtěla zapsat do historie.

"Určitě jako aktivní prezidentka a taková, která posílí veřejnosti v politiku a politiky. Jako první ženská a proevropsky orientovaná prezidentka," vypočítala Čaputová, která uspěla i bez zkušeností ve velké politice. Na katolickém Slovensku se netajila ani svými liberálními názory na možnost adopcí dětí homosexuálními páry a ani s tím, že jako rozvedená matka dvou dcer žije s přítelem.

Mateřství bylo také jedním z témat rozhovoru pro TV Nova. "Umím si představit, že bude moje práce sladitelná s mateřstvím. Jedné mé dceři je 18, druhé 16 let, takže už to nejsou děvčátka, ale moje velké malé kamarádky," prohlásila Čaputová.

Související obsah

Podle politologů bylo pro mnohé Slováky atraktivní právě to, že Čaputová cestovala po zemi a setkávala se s voliči. V jejím přístupu vidí snahu dělat jinou politiku, což Čaputová řekla už v sobotu ve své vítězné řeči. Podle svých slov chtěla ukázat, že politická kampaň se dá dělat i neagresivně.

Podle některých politologů je pak její vítězství i výsledkem odporu proti nejsilnější vládní straně Směr - sociální demokracie expremiéra Roberta Fica. Kvůli napojení na tuto stranu byl kritizován i protikandidát Čaputové Maroš Šefčovič.

epa, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz