Cestování

Únik z pouštní výhně. Pohoří Hatta u Dubaje zchladí a zabaví všechny

Únik z pouštní výhně. Pohoří Hatta u Dubaje zchladí a zabaví všechny
Zdroj: Dubai Tourism

Když se řekne dovolená v Dubaji, drtivá většina lidí si nejspíš vybaví mrakodrapy, luxusní hotely a přepych. A samozřejmě poušť a vedro. To ovšem není zdaleka vše. Dubaj totiž nabízí i horské vyžití pro celou rodinu.

Stačí se vypravit z centra supermoderní Dubaje a za pouhou hodinku vás uvítá pohoří Hatta se stejnojmenným městem. Jeho návvštěva přináší kromě úchvatných scenérií i úlevu pro všechny, kterým horko pouště nedělá dobře.

Sportovci jistě ocení hustou síť cyklostezek, která uspokojí jak rekreační cyklisty, tak ty, kteří chtějí opravdu pořádně šlápnout do pedálů. Všechny trasy jsou přehledně značené a přístuné celoročně.

Hatta ovšem přeje i pěším turistům, kteří se mohou vypravit třeba k místní přehradě a pokochat se dechberoucími výhledy do krajiny. A ti nejšťastnější mohou zahlédnout i vzácnou a plachou kočku pouštní.

Související obsah

Milovníci historie a romantiky z pohádek tisíce a jedné noci jistě nepohrdnou návštěvou skanzenu přímo ve městě Hatta. Ten nabízí unikátní pohled na domy a chatrče z dob před stovkami let.

Pro extra zchlazení je v pohoří Hatta stejnojmenná přehrada s tyrkysovou vodou, kterou mohou turisté buď obdivovat ze břehu, nebo z kajaku.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz