Sebevražda

Mladou maminku našli v Praze mrtvou. Zůstalo po ní půlroční dítě

Mladou maminku našli v Praze mrtvou. Zůstalo po ní půlroční dítě
Zdroj: Getty Images

Po třiadvacetileté ženě, kterou našli ve čtvrtek mrtvou na staveništi v pražských Bohnicích, zůstal zdrcený partner a teprve půlroční chlapeček. Pomoci se jim teď rozhodla pediatrička, ke které rodina chodí. Rodině se snaží zajistit vše potřebné.

Po mladé mamince z pražských Bohnic vyhlásili policisté pátrání ve středu. Ve čtvrtek ráno našli tělo pod jeřábem na staveništi. Podle prvotních závěrů to vypadá, že si žena vzala život sama. Policisté úmrtí dále vyšetřují, prvotní ohledání ale nezjistilo žádné známky cizího zavinění.

Po třiadvacetileté ženě zůstalo teprve půlroční miminko, chlapeček. Veškerá péče je teď na jeho otci, který je ztrátou partnerky zdrcený a musí zařizovat pohřeb. Pomoci se mu snaží pediatrička Alena Stecko, k níž rodina chodila.

"Je to spíš moje iniciativa. Tatínek je velmi skromný a nechce nikoho obtěžovat. Teď řeší pohřeb. Snažím se mu vysvětlit, že je to dobrovolná pomoc a že se v podobné situaci může ocitnout kdokoliv," řekla Stecko redakci TN.cz

Přímo do její ordinace na adrese Střelničná 1284/51a v pražských Kobylisích tak mohou lidé nosit vše potřebné – oblečení pro dítě ve věku 6 až 12 měsíců, sunar a další věci, které mohou postrádat a těžce zkoušené rodině by mohly pomoci.

Související obsah

O sbírce na pomoc půlročnímu chlapečkovi a jeho otci informovala další žena, která se svým dítětem chodí ke stejné lékařce, známá dokumentaristka Silvie Dymáková. Informaci se snaží dostat mezi co nejvíce lidí, aby se rodině dostalo co největší pomoci.

"Dost věcí mu pořídíme z našeho programu pro samoživitele, ale nezvládneme všechno," napsala Dymáková.

vbo, pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz