Dan Nekonečný

Pohřeb se změnil v obří párty! Rachejtle a tanec kolem rakve

Pohřeb Daniela Nekonečného (†52) neměl v Česku obdoby. Prahou prošel velkolepý barevný průvod s alegorickými vozy a tanečníky. Ten zamířil ze Stodůlek přes Řeporyje do motolského krematoria, kde se na poslední rozloučení s showmanem sešly stovky lidí - mezi nimi i známé osobnosti nebo brazilské tanečnice. A že to byla pořádná párty!

Smuteční průvod vyrazil od domu Zuzany Kardové, životní partnerky Nekonečného. Ta se postarala o celou organizaci ceremonie. "Rozloučení proběhne tak, jak by to Dan chtěl," řekla v předvečer pohřbu Kardová pro TV Nova. Od začátku se počítalo s tím, že bude pohřeb veselý a plný žluté a oranžové barvy, které byly pro Nekonečného typické. Tyto barvy později prozářily i smuteční síň. Černá byla zapovězená a účastníci pohřbu i průvodu toto pravidlo skutečně do jednoho dodrželi.


Z bytu Kardové se průvod přesunul do Řeporyjí, kde Nekonečný léta žil. U domu se zhruba ve 13 hodin za rytmu jeho písniček začali scházet lidé, aby umělce uctili zapálením svíčky a položením květiny. Někteří se snažili udržet vtipný tón a přinesli jako symbol úcty banán.  "Všichni dělají všechno pro to, aby ta vzpomínka byla veselá, aby to byla opravdu oslava jeho života," řekl TV Nova starosta Řeporyjí Pavel Novotný.

Zhruba v půl druhé přijely do Řeporyjí také alegorické vozy pokryté žlutými květinami. V čele se objevil bílý kabriolet a za ním vůz s člověkem v orangutaním převleku. Přijely samozřejěm také brazilské tanečnice. Všichni spolu s Nekonečného bývalou partnerkou se shromáždili před domem, chytili za ruce a uctili památku veselého baviče a tanečníka slovy "Aloha, Dane!". Pár minut poté se průvod začal přesouvat do motolského krematoria.

Showmana na poslední cestě doprovodila jeho kapela Šum svistu, která u rakve držela čestnou stráž v čele s Nekonečného "dcerou" Terezou. Ve 14 hodin už stály před krematoriem v Motole davy lidí ozdobené žlutou barvou a havajskými květinami. Mezi známými osobnostmi se objevil například bavič a herec Václav Upír Krejčí, Kyklop z Maxim Turbulenc, zpěvačky Ilona Csáková a Eva Pilarová, moderátorka a tanečnice Lejla Abbasová nebo moderátor TV Nova Martin Čermák.

"Nevím, kdy jsme se viděli poprvé. Určitě to bylo při nějakém vystoupení. Byli jsme spolu i v zahraničí. Já mu říkala Daníčku sluníčko. Byl strašně fajn kluk. Jak žil, tak se rozloučil," zavzpomínala na Nekonečného Eva Pilarová.

Související obsah

Samotný obřad začal kvůli davům lidí se zhruba 20minutovým zpožděním. Hned na začátku zahrálo video, ve kterém se Nekonečný symbolicky loučí. "Užívejte si života na plný plyn, ku*va! Miláčkové, arrivederci!" zněl z reproduktorů jeho hlas.

Následně se slova ujal Miloš Pokorný, u jehož projevu zněl síní především smích, když vzpomínal na vtipné okamžiky z Nekonečného života. Poté se pohřeb rozjel v opravdovou párty - kapela Šum svistu začala do rytmu hudby tančit a pohřební síň rozzářila drobná pyrotechnika. Publikum se k nim přidalo s burácejícím potleskem a nejeden návštěvník ceremonie se také přidal k tanci.

Pohřeb oficiálně skončil v 15:10 za burácejícího potlesku. Poté se přítomní vydali vyjádřit soustrast rodině a ti, kteří se do sálu na obřad nevešli, ještě pro zesnulého baviče přišli položit poslední květiny.

Podívejte se, jak probíhaly přípravy na Nekonečného pohřeb:


Daniel Nekonečný zemřel ve věku 52 let dne 26. března 2019. Jeho tělo objevili policisté v jeho domě a podle vyšetřovatelů mohl ve vaně, kde ho našli, ležet několik dní. Příčinu smrti zpěváka vyšetřují kriminalisté, podle informací TV Nova už ale vyloučili cizí zavinění i sebevraždu.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz