AnimeJapan

Japonský festival masek a převleků má neskutečnou návštěvnost

Animované seriály, kreslené filmy, komiksy. Zatímco v Česku je většina z nás stále ještě považuje za zábavu pro nejmenší, v Japonsku je japonský komiks "manga" a kreslený film "anime" tak populární, že se řada fanoušků neváhá do svých oblíbených postav stylizovat. Precizně vyvedenými, ručně šitými kostýmy se skalní stoupenci pochlubili na festivalu AnimeJapan ve veletržním centru Big Sight v Tokiu.

Strašidelně působící zlosynové v brnění, kteří jakoby si na veletrh odskočili z jiné dimenze, extravagantní sestřihy a líčení. Vítejte ve fantazijním světě japonského animovaného filmu, který se díky festivalu AnimeJapan v Tokiu stal na pár desítek hodin skutečností.

Fanoušci anime a mangy z celého světa vytáhli se skříní kostýmy svých oblíbených animovaných postav a realitu na chvíli naprosto hodili za hlavu.


Hitem letošního ročníku je animovaný seriál Zombie Land, který vypráví příběh o dívce, která se jednoho dne probudí jako zombie a snaží se přesvědčit ostatní oživlé mrtvoly, aby založily hudební skupinu.

Související obsah

Svátek milovníků animovaných filmů, každoročně navštíví okolo 150 000 lidí. Vedle možnosti pochlubit se ostatním propracovanými kostýmy, jejichž výroba trvá i dlouhé měsíce, láká příznivce japonského anime i šance setkat se s podobně zaměřenými nadšenci.

Více reportáží z pořadu Koření najdete ZDE.

frm, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz