Domácí

Praha chce zrušit erotický klub! Pracuje v něm 600 žen

Magistrát chce zrušit erotický klub v holešovické tržnici v Praze. Odmítl prodloužit smlouvu s nájemcem a v památkově chráněném areálu chce mít kulturní centrum.

Pětapadesát pokojů, stripbar, kavárna a herna, tak vypadá největší pražský erotický klub, kam ročně přijde údajně 160 tisíc zákazníků. V Holešovicích je v provozu už od roku 1998.  

Prostory Showparku jsou v majetku hlavního města, které ho společnosti pronajímá. "Město už před nějakou dobou vyzvalo Showpark, ať prostory vyklidí a Showpark tento krok napadl u soudu a soud vydal předběžné opatření," řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek.

Jenže město se proti rozsudku odvolalo a teď čeká na nové rozhodnutí. "Platíme řádně nájem, tudíž nevidíme žádný důvod prostory vyklízet a domníváme se, že v právním státě, když si politik něco přeje, tak to ještě není důvodem k tomu, aby se bouraly smluvní strany," uvedl mluvčí Showparku Václav Čižkovský.

Související obsah

V Showparku údajně pracuje asi šest set žen, které si říkají výkonné umělkyně. A nejspíš všechny budou chtít u svého řemesla zůstat, i v případě že se podnik uzavře. "Naši staří klienti jsou hodně zvyklí chodit na Prahu 7, a bavili jsme se o tom s holkami a ty to udělají podobně. Pronajmeme si kdekoliv na Praze 7 byt a zařídíme si svoje privaty. My nemáme problém zaplatit šedesát, osmdesát tisíc měsíčně," vysvětlila jedna z umělkyň Laura.

V hlavním městě je bytů nedostatek. Pokud ale budou mít výkonné umělkyně dost prostředků na ulici skončit nemusí. Podle odborníků by nebylo moudré erotický klub zavřít jak z finančního, morálního tak i bezpečnostního hlediska.

"Instituce ztratí kontakt a to je taky špatně. Tisíce let prostituce prostě o něčem mluví, to se nedá zlikvidovat nějakým rozhodnutím. a buď je za tím schovaná politika nebo nevědomost, špatná informovanost nebo pouhá hloupost," řekl psycholog Ivan Douda.

Jestli se magistrátu podaří erotický klub z tržnice dostat, by mělo být jasné do několika měsíců.

reg/Lucie Linhartová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz