Krimi

Pes Ronny prošel peklem, tyran dostal od soudu kriminál natvrdo

Pes Ronny prošel peklem, tyran dostal od soudu kriminál natvrdo
Zdroj: facebook

Týraný pes Ronny se dočkal spravedlnosti. Sedmadvacetiletý muž z Děčína, který se na zvířeti dopustil brutálního násilí, půjde do vězení. Krajský soud rozhodl o nepodmíněném trestu - zmírnil ho ale z 21 na 16 měsíců.

Odvolací krajský soud potvrdil přelomový rozsudek - sedmadvacetiletý tyran z Děčína si za týrání psa Ronnyho odpyká trest ve vězení. Jeho délku ale o čtvrtinu snížil. Okresní soud mu původně uložil 21 měsíců, od odvolacího ale dostal 16 měsíců. Informoval o tom deník Blesk.

Soud mu snížil trest proto, že se podle něj jednalo o přečin, nikoliv o trestný čin. Tresty se navíc v horní polovině sazby udělují většinou jen recidivistům, sedmadvacetiletý Ondrej původem ze Slovenska měl ale v trestním rejstříku pouze jeden záznam.

Rozsudek je pravomocný, Ondrej už se proti němu odvolat nemůže. "Nepodmíněný trest je zcela na místě vzhledem k okolnostem případu a k chování obžalovaného po činu bez jakékoli sebereflexe," vysvětlil soudce Josef Havlík.

 

Související obsah

Brutálního násilí se Ondrej na Ronnym dopustil loni. Pes v důsledku týrání přišel o jedno oko a dodnes má problémy s přijímáním potravy kvůli zlomeninám obou čelistí. Muž zvíře pobodal nožem v oblasti hlavy a téměř ho ubil.

U soudu Ondrej řekl, že ho pes napadl a on se bál o svůj život. Ronnymu chtěl údajně zasadit jen jednu smrtelnou ránu, netrefil se však, a proto ho bodnul několikrát. Pes na něj prý stále útočil, proto vzal kovovou nohu od stolu, kterou ho chtěl umlátit.

Před zabitím psa zachránil děčínský strážník Václav Němeček, který se o jeho osud dodnes zajímá. Přestože má Ronny doživotní následky, jeho příběh skončil šťastně. Případ zasáhl tisíce lidí, kteří se obrátily na děčínský útulek s nabídkou pomoci a snahou adoptovat ho. Zájemců bylo opravdu velké množství, svůj nový domov nakonec našel u rodiny s dětmi.

Připomeňte si otřesný případ v reportáži TV Nova:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz