Technoparty

Technaři obsadili lesík u Jablonce, na místě zasahovala policie

Technaři obsadili lesík u Jablonce, na místě zasahovala policie
Zdroj: Profimedia

Jablonečtí policisté museli v noci na sobotu řešit stížnosti obyvatel obcí u lesíku, který patří Lesům České republiky, Večer ho totiž obsadili milovníci techna a uspořádali tu nepovolenou technoparty. Policie párty ještě v noci ukončila, někteří technaři ale museli zůstat na louce až do rána, než mohli usednout za volant.

Hlášení o hlasité hudbě linoucí se z lesíka u obce Jenišovice dostali policisté kolem půl jedné ráno. Na místě mělo být několik aut a desítky lidí. Operační důstojník okamžitě vyslal hlídku, aby situaci prověřila.

"Policisté z obvodního oddělení Turnov a další hlídky z Jablonce provedli prověrku mezi obcemi Paceřice a Ohrazenice a v lesním prostoru poblíž pily u Jenišovic zjistili nepovolenou, neohlášenou akci s produkcí technohudby," uvedla mluvčí policistů Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Policisté napočítali v lesíku asi 30 lidí a přes 10 aut. O zábavu se staraly tři sound systémy, z nichž vycházela hudba. Policisté pro zábavu ale neměli pochopení a technaře vyzvali, aby akci ukončili, probíhala totiž bez povolení majitele pozemku, tím je státní podnik Lesy ČR, Lesní správa Ještěd. "Jeho zástupci nám sdělili, že s konáním akce nedali souhlas," doplnila Šrýtrová.

Technaři policisty poslechli a hudbu vypnuli. Někteří mohli odjet ještě večer. "Mnozí s ohledem na to, že byli pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, museli vyčkat, až budou schopni usednout za volant, až do ranních hodin," dodala Šrýtrová.

Související obsah

Na místě byli i policisté z Krajské pořádkové jednotky, kteří společně s ostatními hlídkami kontrolovali situaci na místě.

Problémy teď budou mít ti, kteří v lese zaparkovali svá auta, hrozí jim pokuta ve správním řízení. Policisté jsou zvědaví také na vysvětlení, s nímž přijde organizátor akce. Odpoledne už měl být pozemek od technařů vyklizený, na místě ale policisté dál situaci monitorovali.

Obří technopárty zaměstnávala policisty předloni:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz