Domácí

Romové měli napadnout muže! Lidé si to s nimi přišli vyřídit

Na TN.cz se obrátila přítelkyně muže, kterého prý ve čtvrtek v obci Dvorce napadlo dvanáct Romů, a od té doby leží v nemocnici na chirurgii. Místní občany celá situace velmi pobouřila. V sobotu kolem patnácté hodiny se několik lidí sešlo a vydalo se za Romy situaci vyřešit. Na místo musela vyjet i policie.

K útoku mělo dojít podle přítelkyně ve čtvrtek v obci Dvorce na Bruntálsku. Jejího partnera podle ní napadlo až 12 Romů. O případu na svém facebooku informovala také obec. "Policisté prověřují násilné jednání ze dne 4. 4. 2019 v obci Dvorce, při kterém došlo k jednomu zranění osoby. Policisté zadrželi prozatím tři podezřelé osoby a provádí výslechy zúčastněných osob a další procesní úkony," uvedla obec na facebooku vyjádření policejní mluvčí Pavly Jirouškové.

Na to reagoval i starosta, který se snažil situaci uklidnit. "V souvislosti s vydanou tiskovou zprávou bych chtěl naše občany ujistit, že Policie ČR na tomto případu intenzivně pracuje, a v rámci vyšetřování úzce na objasnění tohoto politováníhodného incidentu spolupracujeme," napsal starosta Jan Božovský na facebook.

Přítelkyně napadeného muže se rozhodla napsat petici a domluvila se s dalšími občany, že v sobotu od patnácté hodiny proběhne demonstrace. Všichni se měli vydat za Romy, aby si s nimi promluvili. K události byla přivolaná i policie. "Na místě několik lidí, kteří na sebe křičí. V tuhle chvíli jsou policisté na místě,“ řekla TN.cz policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Související obsah

Nic podobného prý v obci lidé nikdy nezažili a začínají se bát. "Je to smutné, že se nemůžeme už beze strachu pohybovat po naší obci," napsala na facebook paní Pavla. Přidal se k ní i Petr: "Je to svinstvo. Myslím si, že policie s tím asi moc neudělá…Stejně, jak přestanou hlídat, tak to začne znova, polovina lidí z obce se sejde…Nic jiného k tomu nejde říct než jenom svinstvo."

Celou událost živě na svém facebooku vysílal také otec syna, který měl muže napadnout. Na policejní stanici měli strávit 48 hodin. Otec popsal, co se podle něj stalo. "Bílý přišel ven, začal nadávat do cikánů, házel kameny do auta, kde byly i děti. Bezdůvodně nadával. Pak syn šel domů. Poté zpátky ven, kde už měl čekat bílý s hranolem. Syn si na něj vzal jen větev," řekl otec.

Poté měl muž jeho syna napadnout, on se prý bránil větví a praštil ho do nohy. Muž měl spadnout a praštit se o zeď. Poté se ho snažili zvednout a domluvit se s ním. Na místo pak měli přivolat policii.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz