Zahraničí

Pytlák šel na nosorožce, udupal ho slon. Pak ho sežrali lvi!

Pytlák šel na nosorožce, udupal ho slon. Pak ho sežrali lvi!
Zdroj: Thinkstockphotos

Ilegální lov se stal osudným muži v Jihoafrické republice. Do národního parku přijel lovit nosorožce, když ale vstoupil na jeho území, udupal ho slon. Z muže následně našli jen lebku a kalhoty.

Do Národního parku Kruger v Jihoafrické republice se muž vydal na začátku minulého týdne. Podle britské BBC chtěl pytlák se svými kumpány ulovit vzácného nosorožce. Když ale ilegálně do parku vstoupil, udupal ho slon, jeho tělo následně sežrali lvi.

V jihoafrickém národním parku následně našli jen jeho lebku a kalhoty. Podle jeho společníků muž zemřel v úterý. Ředitel parku vyjádřil pozůstalým upřímnou soustrast.

"Vstoupit do Národního parku Kruger nelegálně a pěšky není chytré," nechal se slyšet. "Přináší to s sebou velké nebezpečí a tenhle případ je toho důkazem," dodal. Národní park Kruger má s pytláctvím dlouhodobý problém, poptávka po nosorožcích totiž stále přetrvává.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz