Zoo

Vyzáblá a nemocná. Zvířata ze zoo hrůzy evakuovali do lepšího!

Náročnou logistickou operaci má za sebou mezinárodní organizace na ochranu zvířat Four Paws (Čtyři tlapky). Ze zoologické zahrady v pásmu Gazy evakuovala téměř padesát jejích obyvatel. Zvířata jsou zubožená a trpí podvýživou i nemocemi.

Naprosto nevyhovující malé výběhy, chybějící veterinární péče i krmivo. Zoologická zahrada Rafah v pásmu Gazy se už několik let o své svěřence nedokáže postarat.

"Většina zvířat trpí nějakým traumatem nebo nemocemi, klece jsou příliš malé. Vykazují stereotypní chování, kdy několik hodin denně chodí tam a zpátky," popisuje vedoucí záchranné mise Amir Chalíl.

To ale není všechno. Většina trpí nemocemi kůže, neléčenými nádorovými onemocněními a podvýživou. Majitel zoo tvrdí, že za nevhodné podmínky může izraelská blokáda palestinského území. Po několika incidentech, naposledy úmrtí čtyř lvíčat, konečně souhlasil s odsunem zvířat do lepších podmínek.

Související obsah

47 obyvatel zoo se přesunulo do Jordánska. 300 kilometrů dlouhou cestu zvládla zbídačená zvířata bez potíží. "Zachránili jsme různé druhy zvířat - pět lvů, tři pelikány, pět opic. Máme tu psy, kočky, papoušky, hyenu. Většina zvířat ale v Rafahu uhynula kvůli nedostatku krmiva a léků," dodal Chalíl.

V zoo v pásmu Gazy zůstalo jen několik druhů ptáků.

pez, Kateřina Kučerová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz