Granát

Chlapík přinesl policistům granát. Našel jsem ho v autě, líčil!

Velké manévry zažila v neděli policejní služebna v Novém Bydžově na Královéhradecku. Třiasedmdesáti letý muž tam přinesl granát, o kterém tvrdil, že ho našel v autě.

Dramatičtější oznámení policie ten den patrně v okrese neměla. Senior v 11 hodin dopoledne zazvonil na obvodním oddělení na stálou službu a když policisté vyšli ven, viděli, jak v rukou svírá nebezpečný předmět.


Okamžitě mu nařídili, aby granát opatrně položil na zem a rychle se vzdálil. Pak už tam byla práce pro pyrotechnika, který si ho s sebou nakonec i odvezl. Muž tvrdil, že granát našel v přihrádce auta.


Vůz prý sice pravidelně používá, ale oficiálně prý patří jeho synovi. Královéhradecká policie teď čeká na zprávu od pyrotechnické služby. Pokud vyjde najevo, že granát neobsahoval výbušninu, policisté patrně případ uzavřou a nakonec i odloží.

Související obsah


Pokud se ovšem ukáže, že je plně funkční a může způsobit škody či dokonce zabíjet, pak budou událost vyšetřovat jako nedovolené ozbrojování. Kriminalisty by zajímalo, komu předmět patří a jestli na jeho držení má majitel platná povolení.

pez, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz