Za chybějící toaleťák ve vlaku pokuta! Kraje vybraly dopravce

Za chybějící toaleťák ve vlaku pokuta! Kraje vybraly dopravce
Zdroj: Profimedia

Od začátku roku uzavřelo smlouvy na provoz regionálních vlaků už několik krajů. Nové dopravce si vybral také Zlínský kraj. Ten se však rozhodl tlačit výrazně na kvalitu. Provozovatelům tak hrozí sankce například za chybějící toaletní papír.

Zlínský kraj zveřejnil smlouvy, které uzavřel se společnostmi České dráhy a Arriva vlaky. Ty budou provozovat železniční spoje od 15. prosince letošního roku.

"Rozhodli jsme se uzavřít smlouvy s těmito dvěma společnostmi, neboť pro jednotlivé provozní soubory předložily nejnižší nabídkové ceny a zároveň splnily námi stanovené standardy a požadavky, co do kvality vozidel i kvality poskytovaných služeb ve vlacích, stanicích a zastávkách," řekl náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Pavel Botek (KDU-ČSL).

Ve smlouvě jsou uvedeny také pokuty za nedodržení kvality. Například za chybějící toaletní papír hrozí dopravcům sankce 500 korun za každý vůz a den. Stejný flastr hrozí i za chybějící mýdlo nebo netekoucí vodu.

Související obsah

Za úplně nefunkční toalety v celé soupravě zaplatí provozovatel dokonce pět tisíc korun za den. Smlouva řeší ale také slibované nasazení vlakových souprav. Pokud dopravce slib nedodrží, hrozí mu pokuta 100 tisíc korun.

Ještě hlouběji do firemní kasy by musela sáhnout Arriva, pokud by na začátku provozu nezajistila 95 % všech spojů. V tom případě by po ní kraj chtěl rovnou 10 milionů korun.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz