Koření

Stotunová lokomotiva na tržišti! To zažijete jen v Thajsku

Pláže s bělostným pískem, posvátné chrámy a lahodné jídlo, to všechno nabízí Thajsko. Ráj turistů se ale proslavil i tržištěm, kterým denně projíždí vlak.

V posledních letech se unikátní trh stal legendou, kterou si nenechají ujít miliony zvědavců ročně.

Jakmile se ozve troubení vlaku, obchodníci bleskurychle skládají slunečníky, pergoly i celé stánky a turisté ze všech koutů planety zdvihají kamery, fotoaparáty i mobily, aby zachytili to, kvůli čemu se na tenhle trh trmáceli. Průjezd mohutné stotunové ocelové lokomotivy, která s vagony projíždí přímo přes tržiště. Jakmile vlak prosupí kolem stánků, mezi nimiž se mačkají davy lidí, všechno se zase vrací do normálu.

Související obsah


Tržiště Talat Rom Hub najdeme v thajské provincii Samut Songkhram jen 70 kilometrů od Bangkoku. Leží přímo na 67 kilometrů dlouhé železniční trati spojující Bangkok s provincií na jihu země. Když železnici začali na začátku dvacátého století stavět, stánkaři se rozhodli kolem trati jednoduše zůstat. Vlak tu projíždí od roku 1904 a to, co zpočátku mohlo vypadat jako nevýhoda, je dnes zlatý důl.

Související obsah


Loni sem zamířily dva miliony lidí. O víkendových dnech tržiště navštíví i dva tisíce turistů a je jasné, že zajít si sem na běžný nákup je o nervy. Stánkaři navíc musí nadšené turisty dychtící po co nejlepším záběru usměrňovat, aby si neublížili, když vlak projíždí.


Zatímco někteří prodavači jsou z davů turistů nadšení, jiným proměna tržiště v atrakci vadí. Prodávají totiž zboží, o které turisté zájem nemají. Jednou z nich je Lek, která si stánek pronajímá v přepočtu za necelých padesát korun za den.

Související obsah


Tržiště Talat Rom Hub najdeme v thajské provincii Samut Songkhram jen 70 kilometrů od Bangkoku. Leží přímo na 67 kilometrů dlouhé železniční trati spojující Bangkok s provincií na jihu země.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz