Domácí

Matka Simony dostala po letech první odškodné. "Je to výsměch!"

Matka Simony dostala po letech první odškodné. "Je to výsměch!"
Zdroj: tn.cz/ facebook

Od strašlivé nehody na Orlíku, při které zemřela osmnáctiletá Simona, uplynuly už skoro tři roky. Zničená matka teprve nyní dostala od viníka první splátku odškodnění, které jí přiřkl soud, Viník nehody má zaplatit 800 tisíc - ženě ale poslal jen tisícovku. Ta to považuje za výsměch a odmítá si ji na poště vyzvednout.

Christoph Steinert si za usmrcení Simony vyslechl rozsudek před dvěma lety. Soud mu za zabití z nedbalosti dal podmínku na tři roky, zákaz řízení plavidel na osm let a odškodné 800 tisíc pro matku a 600 tisíc pro otce mrtvé dívky.

Zoufalá matka ale dlouhou dobu z odškodného od viníka neviděla nic. Teprve nyní jí od něj přišly první peníze - když ale částku spatřila, nemohla tomu uvěřit. Na složence stála částka pouhých tisíc korun.

"Cítím se hrozně. Tohle ten haj*l, co mi vzal Simonku, nemůže myslet vážně! Je na něj daná exekuce a on mi pošle 1000 korun! Co si myslel? Že mi bude splácet Simonky život? Bože, už nemám slov. Dostal mě tím zas na dno. Co je to za člověka?" napsala pro TN.cz zdrcená matka Simony.

"To mi chce zničit celý život? Nestačí, že mi vzal jediné dítě, pro které pořád brečím a trápím se? Nic mi nenahradí milovanou Simonku. Ať jedná s mým advokátem a exekutorským úřadem, já už nemám sílu," uvedla rozhořčeně.

 

Související obsah

Pro peníze si na poštu jít nehodlá. "Přijímat to nebudu. Tohle nemůže myslet vážně. Je to, jak kdyby platil výživné. Nechápu, co je to za člověka," dodala matka.

Mladou studentku muž zabil na Orlické přehradě 10. července 2016. Do pramice, na které se plavila se svým přítelem, mladík narazil vodním skútrem. Dívka při nehodě utrpěla velmi vážná zranění, kterým podlehla při leteckém transportu do nemocnice.

Připomeňte si tragický případ v reportáži TV Nova:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz