Zahraničí

V Paříži vyrostla ilegální nová čtvrť. Ve stanech tu živoří migranti

Rozrůstající se stanové městečko na severu Paříže budí obavy obyvatel. Ve stanech žijí rodiny pocházející převážně z Etiopie nebo z Afghánistánu, bojují s otřesnými hygienickými podmínkami. Uprchlická osada je ale ilegální a úředníci si s uprchlíky nevědí rady.

Od začátku dubna se staví na okrajích Paříže nelegální uprchlické tábory. Žadatelé o azyl se potulují městem a následně někde postaví stany, odkud je ale často evakuují policisté. Podle zahraničních médií ve stanech žijí převážně rodiny s dětmi, stanů je několik desítek až stovek.

Ilegální tábory se však nelíbí místním obyvatelům, navíc v nich panují hrozné podmínky. Podle webu NTD v táboře už kvůli zoufalým hygienickým podmínkám zemřela starší migrantka. Byla nalezená policisty během vyklízení tábora v Porte de la Chapelle. Osady se podle místních potýkají s drogovou problematikou a rozmáhá se zde prostituce.

Vypadá to, že ani starostka Paříže, ani vládní úředníci nemají pro migranty řešení. Asi dvacet francouzských nevládních organizací apelovalo na úředníky, aby migrantům žijícím ve špatných podmínkách pomohli. Migrantům podle informací CNEWS chodí pomáhat dobrovolníci, kteří jim zajišťují jídlo a čisté oblečení.

mj, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz