Zahraničí

Diplomatická bouře mezi USA a Íránem: Obviňují se z terorismu

Diplomatická bouře mezi USA a Íránem: Obviňují se z terorismu
Zdroj: Profimedia

Rozhodnutí Spojených států amerických přidat Íránské revoluční gardy na seznam teroristických organizací vyvolalo diplomatickou bouři. Íránské ministerstvo zahraničí v reakci na to chce prohlásit za teroristickou organizaci ústřední vedení USA.

Další spor se rozhořel mezi Íránem a Spojenými státy americkými. USA totiž ohlásily, že se chystají prohlásit Íránské revoluční gardy (IRGC) za teroristickou organizaci. IRGC jsou složkou ozbrojených sil Íránu, jsou ale oddělené od íránské armády.

"Realita je taková, že na Středním východě nemůže být mír, dokud se nepodaří oslabit IRGC," komentoval situaci ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo.

Tento krok se pochopitelně nelíbí íránské straně, reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Podle portálu RT zaslal íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf prezidentu Hasanu Rúhánímu dopis, ve kterém požaduje, aby bylo ústřední vedení USA zapsáno na seznam teroristických organizací.

Další vysoce postavení íránští představitelé měli údajně požadovat zapsání celé armády USA mezi teroristické organizace. Íránský vrchní soudce také rozhodnutí USA odsoudil s tím, že ale pravděpodobně nebude mít žádný dopad v očích dalších národů.
 

klma, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz