Zahraničí

Žena vysílala online celý svůj porod! Viděly ho 2 miliony lidí

Žena vysílala online celý svůj porod! Viděly ho 2 miliony lidí
Zdroj: Thinkstockphotos

Víc jak milion lidí si pustilo přímý přenos porodu Australanky Sarah Stevensonové, vlogerky spravující stránky Sarah´s Day. Šestadvacetiletá Sarah streamovala všechno, od příprav na porod, porodních kontrakcí až po samotný příchod na svět svého syna Foxe Oceana Tilseho.

Australská vlogerka Sarah Stevensonová se rozhodla o svůj první porod podělit s miliony lidí na internetu. Nechala se natáčet v průběhu celého porodu a video živě vysílala přes svůj kanál s názvem Sarah´s Day. Přenos trval neuvěřitelných 30 hodin.

Kontrakce dostala Stevensonová u sebe doma, na záznamech je vidět, jak bolesti postupují, rodička se je snaží zvládat cvičením na míči nebo chůzí po schodech. Pak ale bolesti postupují. Rodička byla ale po necelých 30 hodinách rozšířená jen na 5 centimetrů a požádá o epidurál, který jí pomůže od bolesti. Následovaly záběry samotného porodu.

Chlapeček, který přišel na svět na konci března, dostal jméno Fox Ocean Tilse. Následně z mnoha hodin materiálu vytvořila Stevensonová sestřih, který je stále ke zhlédnutí na Youtube a má 25 minut. Video má necelé dva miliony zhlédnutí a tisíce komentářů, lidé ho sdílejí na sociálních sítích, vlogerka vyvolává obrovské diskuze.

Související obsah

Dost lidí její počínání šokovalo a někteří ji osočili ze snahy se zviditelnit, její fanoušci však tvrdí, že ještě neviděli tak emotivní video. "Až jsem si poplakala," píše jedna z fanynek.

Velkou oporou u porodu byli vlogerce manžel Kurt, který je profesionální filmař, a sestra Emily, porodní asistentka. "Kdybych otěhotněla, ukážu toto video svému muži, aby věděl, jak jednat," chválí si počínání statečného tatínka jedna z komentujících.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz