Umění

Umění ve skladištích, kavárnách, dokonce i na pláži. I to je Dubaj

Umění ve skladištích, kavárnách, dokonce i na pláži. I to je Dubaj
Zdroj: Dubai Tourism

Patříte mezi milovníky umění nebo jen hledáte inspiraci? Pokud vyrazíte během jara do Dubaje, můžete se těšit na dechberoucí pouliční umění, nezávislé umělecké kavárny i veletrh Art Dubai.

Přinášíme tip hned na tři místa, kde si design užijete plnými doušky.

Dubai Design District (d3)

Kreativní prostor Dubai Design District neboli „d3“ se celoročně zaměřuje na módu a design a mezi jeho hlavní lákadla patří ateliéry, galerie, restaurace a kavárny. Celá čtvrť byla navržena tak, aby inspirovala a podporovala mladé talenty. O tom, že se jí to daří, svědčí kalendář nabitý akcemi na rok dopředu.

Třída Alserkal

Třída Alserkal vznikla přeměnou 39 starých skladišť. Najdete ji v průmyslové části Dubaje a dnes slouží jako jedno z hlavních center umění celého města. Kromě nesčetného množství uměleckých galerií je především veřejným prostorem, který propojuje umělce různorodých disciplín, a podporuje kreativitu, individualismus a spolupráci. Během celého roku se zde konají výstavy, přednášky, filmová promítání a festivaly oslavující tvořivost.

Související obsah

Pláž La Mer

Nejnovější přírůstek do rodiny dubajských pláží. A taky ten nejmodernější a nejvíc umělecký. Klidnou pláž tu nelemují vysoké mrakodrapy, ale příjemné kavárny, restaurace a bary. Je zde také dostatek převlékáren, sprch a dalšího zázemí pro turisty. Vše zdarma, jako na všech plážích v tomto emirátu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Umění

Důležité Události

Píše se na Deník.cz