Zajímavosti

Vědci odhalili, proč vousatí a vlasatí samci mají malá varlata

Vědci odhalili, proč vousatí a vlasatí samci mají malá varlata
Zdroj: Getty Images

Odborníci provedli výzkum a zjistili, že existuje pevný vztah mezi kvalitou vlasů a vousů u mužů a velikostí jejich varlat. Čím hustější a delší hřívou se muži pyšní, tím menší mají varlata.

Výzkum vědci z University of Western Australia prováděli na stovce druhů primátů včetně lidí. Výsledky ukázaly, že samci mají tendenci mít buď hustou a dlouhou hřívu, anebo velká varlata - nikdy ne obojí. Informoval o tom deník Daily Mail.

Samci investují už tak spoustu energie do toho, aby byli pro samice přitažlivější - nemohou mít tudíž obojí. Je tedy vysoce pravděpodobné, že pokud muži jeho genofond zajisil velkou výbavu v kalhotech, hustou kšticí se chlubit nikdy nebude.

"Některé druhy primátů mají krásné vousy, hřívy a srst, které jsou zbarvené do mnoha odstínů. Jiné jsou fádní a vypadají naprosto průměrně a nezajímavě. Ukázalo se, že můžete být buď hezky "vyzdobení", anebo dobře vybavení, ale jen těžko budete mít obojí," uvedl autor studie Cyril Grueter.

Související obsah

Jedním z důvodů je právě to, že to stálo příliš mnoho energie udržovat obojí. Zatímco některé druhy primátů tak mají varlata "velká" jako hrášek, u jiných dosahují velikosti tenisových míčků. Z výzkumu tudíž průměrný muž vychází v porovnání s ostatními primáty s nadprůměrně dobrým výsledkem.

sei, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz