Váha

Nejtlustší dítě na světě zhublo na polovinu! Takhle teď vypadá

Nejtlustší dítě na světě zhublo na polovinu! Takhle teď vypadá
Zdroj: Profimedia

Indonéský chlapec, který byl označován za nejtěžšího na světě, zhubnul neuvěřitelných 106 kilo. Konečně může chodit do školy, sportovat a nemá problém sehnat oblečení. Na proměnu se podívejte v galerii.

Když bylo chlapci jménem Arya Permana z indonéského města Cipurwasari deset let, vážil téměř 200 kilogramů. Nemohl chodit, stále se přejídal a jen ležel v posteli. Za tři roky se proměnil k nepoznání. Zhubnul více než polovinu své váhy a konečně může žít jako normální dítě.

V současnosti Arya hraje badminton i fotbal, zdravě jí a může také navštěvovat školu. V hubnutí mu pomohla také operace, kterou podstoupil minulý rok. Po podvázání žaludku už se nemůže přejídat, dodržuje přísnou dietu a pravidelně cvičí, píše portál Daily Mirror.

"Teď jsem šťastný, můžu chodit a hrát si s kamarády. Jsem čilejší, mám rád fotbal. S přáteli ujdu klidně pět kilometrů a odpoledne si s nimi ještě zahraju fotbal. Můj oblíbený klub je Liverpool a oblíbený hráč Roberto Firmino. Chci hrát jako on," prohlásil Arya.

 

Dříve přitom jedl pětkrát denně a dokázal toho každý den spořádat tolik, co dva dospělí. Pak začal pomalu chodit, nejdříve na krátké vzdálenosti, poté přestal jíst cukr a vyměnil nezdravá jídla za zeleninu a ovoce. V dubnu mu pak lékaři podvázali žaludek a od té doby šlo hubnutí ještě lépe.

Související obsah

"Nedáváme mu jídla, která lékaři zakázali. Nesmí jíst sladké ani pít žádné limonády. Cukr nemůže vůbec," popsal jeho otec Ade. "Dříve měl pořád hlad a jedl obrovské množství jídla. Byl pořád unavený a stěžoval si na problémy s dýcháním. Jenom jedl nebo spal," doplnila matka Rokayah.

Přestože je Arya stále o něco větší než jeho vrstevníci, už nemá alespoň problém sehnat oblečení. Chlapec se také naučil jezdit na motorce, což podle zákonů sice nesmí, jeho rodiče ale tvrdí, že mu to pomohlo zvýšit sebevědomí.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz