Domácí

Řidič proletěl objezdem, uhořel v autě. Pár skončil s autem v řece

Tragicky skončila noční nehoda osobního auta na příjezdu do Českých Budějovic. Jeho řidič nezvládl řízení, prolétl kruhovým objezdem a následně narazil do svodidel. Na místě zemřel.

Ve čtvrtek večer po dvaadvacáté hodině přišel o život řidič mercedesu. Za všechno může pravděpodobně vysoká rychlost. Řidič projel rovně přes kruhový objezd a prorazil svodidla. Auto následně vylétlo ze silnice, kde začalo okamžitě hořet.

Související obsah

Silnice byla uzavřená přes pět hodin. Dopravu od Lišova odkláněli policisté přes Rudolfov. Kvůli poničenému dopravnímu značení musejí řidiči počítat s omezením ve směru od Prahy i během pátku. Přesné příčiny nehody teď vyšetřuje jihočeská policie.

A ve stejný den před půl čtvrtou hodinou odpoledne vyjížděli jihomoravští hasiči k děsivé nehodě. Na okraji Nedvědice na Brněnsku skončilo ze zatím neznámých příčin auto v řece Svratka. Páru už nebylo pomoci.

Muže vytáhl z vozu kolemjdoucí, ženu pak hasiči. "Vozidlo skončilo po pádu do řeky na střeše," popsal tragédii mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. "Vzhledem k tomu, že nebylo jasné, zda ve voze necestovaly další osoby, prohledávali hasiči a následně také policejní potápěči okolí vozu. Další lidé nebyli nalezeni," dodal. Nehodu vyšetřuje policie, havarované auto vytáhl z řeky hasičský vyprošťovací automobil.

Bohužel v pátek odpoledne tragicky skončila i nehoda na Zlínsku, kde se srazila dvě osobní a jedno nákladní auto.

"Nehoda tří vozidel za Syrákovem ve směru na Jasennou byla hasičům nahlášena v 13:08 hodin. Na místo nehody byli vysláni profesionální hasiči ze Zlína a z Vsetína a dále dobrovolní hasiči z Vizovic," přiblížil okolnosti nehody mluvčí zlínských hasičů Roman Žemlička.

V jednom z osobních aut byla zaklíněná osoba, která utrpěla velmi vážná zranění. Hasiči se ihned pustili do vyprošťování. Zraněnou osobu si následně převzali zdravotníci, pokus o oživování byl ale neúspěšný.

"Po několika oživovacích pokusech lékař konstatoval úmrtí osoby," doplnil Žemlička.
 

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz