Ramadán

Klidné dny a bouřlivé noci. Ramadán v Dubaji si užijí i turisté!

Klidné dny a bouřlivé noci. Ramadán v Dubaji si užijí i turisté!
Zdroj: Dubai Tourism

Ramadán je obdobím, během něhož vzdává Dubaj poctu svým arabským tradicím. Zpomalení každodenního tempa života navozuje pocit klidu a vybízí k zamyšlení. Po západu slunce však město ožívá.

Po celé Dubaji se konají kulturní akce, sportovní utkání a jedinečné oslavy, které trvají po dobu 30 dní.

Ramadán je pro muslimy po celém světě nejposvátnějším obdobím roku. Během svatého měsíce lze zažít to nejlepší ze starodávných tradic a islámské kultury. Letos začíná ramadán v Dubaji 5. května a končí 4. června. Data se rok od roku mění, neboť se stanovují na základě islámského lunárního kalendáře.

Během ramadánu se klade důraz především na duchovno, pracuje se méně a rodiny a přátelé se scházejí u jednoho stolu. Podstatnou součástí ramadánu je půst, který se drží od úsvitu do soumraku. Půst se zahajuje po jídle zvaném suhúr, které se konzumuje před úsvitem a končí po západu slunce večeří iftár.

Chcete-li poznat význam svatého měsíce a s ním spojené tradice a zvyky, navštivte Centrum Šejka Mohameda pro kulturní porozumění, které se nachází v historické čtvrti Al Fahidi.


Šest dní v týdnu je pro všechny nemuslimské návštěvníky otevřena také nádherná mešita Jumeirah ve středověkém fátimovském stylu. V 10 hodin se zde konají prohlídky a ochutnávky tradiční arabské kávy a datlí. Několik hotelů a restaurací po celém městě připravuje speciální stany v arabském stylu, ve kterých se podává již zmíněný iftár a suhúr.

Smyslem půstu během ramadánu je vnést do mysli pokoru a trpělivost, a proto se od věřících vyžaduje odpírání jídla, pití, kouření a také pohlavní zdrženlivost. Věřící se oddávají společensky prospěšným činnostem a čtou Korán.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz