Koření

Italské šperky na drahocenném krku! To jsou korále pro premiérku

Každý den její jméno skloňují novinové titulky nejen britských novin. Premiérka Theresa Mayová v posledních měsících svádí tvrdou bitvu o odchod Spojeného království z Evropské unie a každý den je v hledáčku fotografů i kameramanů. A nikdy se nestalo, že by Mayová nebyla oblečená do slušivého kostýmu s výraznými doplňky.

Britská premiérka Theresa Mayová čelí tlaku ze všech stran, módní návrháři se ale shodují, brexit zvládá bravurně, alespoň co se šatníku týče. Přestože jde ze schůzky na schůzku, vždy je perfektně upravená a nezapomíná na detaily.

Nekompromisně dodržuje zásady elegance. Miluje kostýmy, ať už ty kalhotové nebo se sukní. Sází zejména na umírněnější barvy a rozhodně si neláme hlavu s tím, že některý z modelů veřejnost uvidí dvakrát. O co střízlivější kostýmek, o to bláznivější boty britská premiérka volí. A miluje i výrazné šperky, které se staly jejím poznávacím znamením. 

Britská premiérka se snad nikdy neobejde bez některého ze šperků z kolekce Ballsmania italské návrhářky Mirty. Výstřední designérka spolu s dvanácti kolegyněmi přeměňuje velké kouličky v nápadné náhrdelníky, náušnice i prsteny. Tyhle kousky vznikají v malé dílničce na předměstí Florencie a zaměstnanci jsou pyšní na to, že jejich výrobky zná celý svět.

Související obsah

Mirta náhrdelníky z koulí nabízí ve 140 barevných odstínech a pro garderobu političky, která chce být vždy elegantní a přitom miluje barvy, jsou přímo stvořené. Ceny originálních ručně vyráběných kousků startují v přepočtu na 650 korunách, ale šplhají i přes dva tisíce.

Související obsah

Theresa Mayová je bezpochyby módní ikonou, přestože alespoň co se módy týče, zůstává ve stínu královské rodiny. Trend britské módy udává už dlouhá léta královna Alžběta druhá, jejíž vytříbený osobitý styl plný rozverných barev oceňují všichni odborníci. Mezi stálice na stránkách módních časopisů patří i vévodkyně z Cambridge, která udává trend dámské, ale i dětské módy. Nejen britské maminky vykupují vše, co Kate oblékne svým třem potomkům. A o nálepku světové módní ikony usiluje i Meghan, vévodkyně ze Sussexu.

Související obsah


 

TV Nova

K tématu Koření

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz