Jihomoravský kraj

Nehoda kamionu udělala z rodiny bezdomovce. Pomáhají sousedé

Rodina z Lažánek na Blanensku, které do domu naboural kamion, je už 18 dnů bez střechy nad hlavou. Nákladní auto zbouralo část budovy a na místě dodnes nebyl ani statik. Obyvatelé tak netuší, zda budou muset celý dům zbourat. Blanenská radnice už jim na pomoc vypsala sbírku.

Pan Zouhar a jeho rodina přišli nárazem kamionu o střechu nad hlavou ale zároveň hovoří o obrovském štěstí. Dvacetitunový tahač se totiž proboural do pokoje, kde si běžně hrají dvě malé děti. "V tomle pokojí bývá většinou mamka s dětmi/ tamhle se většinou dívají na pohádky," popsal Jiří Zouhar.

Kamion naštěstí naboural do domu půlhodiny poté, co všichni odjeli. Šestadvacetiletý řidič měl mikrospánek a před nárazem vůbec nebrzdil. Zboural dvě stěny a část domu i zahrady zavalil sutí.

Rodina je už druhý týden bez domova. Až po nehodě zjistili, jak je důležité přečíst všechny podmínky pojišťovny. Dům je v zatáčce hned vedle silnice, ale na náraz se pojistka nemovitosti nevztahuje.

Související obsah

Teď rodina doufá, že všechny škody uhradí viník z povinného ručení. Ztrátu domova zvládají i díky obrovské solidaritě. Soused je zadarmo ubytoval v penzionu a město Blansko vyhlásilo sbírku. "Veřejná sbírka na pomoc rodině z Lažánek bude probíhat do konce června," uvedl mluvčí blanenské radnice Ondřej Požár.

Dům je dodnes jen provizorně zajištěn a stále se čeká na vyjádření statika. Ten přijede na místo až v pondělí a teprve pak rozhodne, jestli budovu čeká demolice nebo oprava.

Josef Svoboda, tbc, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz