Migranti

Migranti se tísnili v dodávce za falešnou stěnou! Řidič je ve vazbě

Migranti se tísnili v dodávce za falešnou stěnou! Řidič je ve vazbě
Zdroj: Policie ČR

Muže, v jehož dodávce objevili policisté 13 nelegálních migrantů, obvinili z převaděčství. Podle policie měl cizinec zřejmě v Rumunsku naložit uprchlíky a chtěl je převézt do Velké Británie. Soud ho poslal do vazby.

"Převaděč, který se snažil ve čtvrtek přes Českou republiku převézt ve skrýši v dodávkovém vozidle třináct cizinců, byl obviněn z trestného činu a skončil včera ve vazbě," informovala policie na twitteru. Po jednání policisté muže převezli do věznice v Brně.

Muž, který není občanem České republiky, podle vyšetřovatelů naložil 13 migrantů do dodávky a chtěl je dovézt až do Velké Británie. Není jasné, odkud cizinci pocházeli, převaděč je ale nabral zřejmě v Rumunsku.

Šest migrantů policisté eskortovali na bývalý hraniční přechod Starý Hrozenkov, kde si je převzali jejich kolegové ze Slovenska. Pět dalších cizinců umístily úřady do uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách, dva do zařízení v Bělé-Jezové.

Související obsah

Deset dospělých migrantů a tři děti objevili ve čtvrtek ráno v dodávce na dálnici D1 policisté. Tísnili se v malém prostoru za falešnou přepážkou. Dodávka měla brtské poznávací značky, podle policie pochází řidič z Litvy.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz