Přijímací zkoušky

Třetí den přijímaček: Tyto úlohy potrápily budoucí gymnazisty!

Třetí den přijímaček: Tyto úlohy potrápily budoucí gymnazisty!
Zdroj: Profimedia

16. duben patřil budoucím gymnazistům, kteří skládali přijímací zkoušky jak na šestiletá, tak osmiletá gymnázia. Zvládli byste přijímačky i vy? Zkuste si to!

I pro šestiletá a osmiletá gymnázia se konaly jednotné přijímačky podle klasického modelu. Přijímací zkoušky se tedy konají z českého jazyka a z matematiky.

Na didaktický test z češtiny měli studenti gymnázií 60 minut, test z matematiky jim mohl zabrat maximálně 70 minut. Povolené byly jen psací a rýsovací potřeby - tedy žádné kalkulačky, matematicko-fyzikální tabulky nebo mobilní telefony.

Přijímačky na gymnázia mají za sebou teprve první termín, ve středu se potom budou snažit na gymnázium probojovat další uchazeči. Na šestiletá gymnázia se hlásí žáci 7. tříd ZŠ (případě sekundy jiného gymnázia), na osmiletá pak páťáci.

Zadání testu z matematiky pro ŠESTILETÁ gymnázia najdete ZDE.

Test z češtiny pro ŠESTILETÁ si můžete vyzkoušet ZDE.

Zadání testu z matematiky pro OSMILETÁ gymnázia můžete zkusit vyřešit ZDE.

Test z českého jazyka pro OSMILETÁ gymnázia je pak k dispozici ZDE.

SPRÁVNÁ ŘEŠENÍ:

Matematika - osmiletá gymnázia

Matematika - šestiletá gymnázia

Řešení testů z českého jazyka doplníme brzy. Jde o neoficiální výsledky. Oficiálně správná řešení zveřejní CERMAT až na konci dubna.

Související obsah

Jednotné přijímací zkoušky skládají kandidáti na střední školy od roku 2017. Samostatné přijímačky vypisují umělecké školy, talentové zkoušky probíhají většinou už na začátku roku. Výjimku mají také obory, které nejsou zakončené maturitou.

Reportáž z druhého dne příjímacích zkoušek:

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz