Přijímací zkoušky

Třetí den přijímaček: Tyto úlohy potrápily budoucí gymnazisty!

Třetí den přijímaček: Tyto úlohy potrápily budoucí gymnazisty!
Zdroj: Profimedia

16. duben patřil budoucím gymnazistům, kteří skládali přijímací zkoušky jak na šestiletá, tak osmiletá gymnázia. Zvládli byste přijímačky i vy? Zkuste si to!

I pro šestiletá a osmiletá gymnázia se konaly jednotné přijímačky podle klasického modelu. Přijímací zkoušky se tedy konají z českého jazyka a z matematiky.

Na didaktický test z češtiny měli studenti gymnázií 60 minut, test z matematiky jim mohl zabrat maximálně 70 minut. Povolené byly jen psací a rýsovací potřeby - tedy žádné kalkulačky, matematicko-fyzikální tabulky nebo mobilní telefony.

Přijímačky na gymnázia mají za sebou teprve první termín, ve středu se potom budou snažit na gymnázium probojovat další uchazeči. Na šestiletá gymnázia se hlásí žáci 7. tříd ZŠ (případě sekundy jiného gymnázia), na osmiletá pak páťáci.

Zadání testu z matematiky pro ŠESTILETÁ gymnázia najdete ZDE.

Test z češtiny pro ŠESTILETÁ si můžete vyzkoušet ZDE.

Zadání testu z matematiky pro OSMILETÁ gymnázia můžete zkusit vyřešit ZDE.

Test z českého jazyka pro OSMILETÁ gymnázia je pak k dispozici ZDE.

SPRÁVNÁ ŘEŠENÍ:

Matematika - osmiletá gymnázia

Matematika - šestiletá gymnázia

Řešení testů z českého jazyka doplníme brzy. Jde o neoficiální výsledky. Oficiálně správná řešení zveřejní CERMAT až na konci dubna.

Související obsah

Jednotné přijímací zkoušky skládají kandidáti na střední školy od roku 2017. Samostatné přijímačky vypisují umělecké školy, talentové zkoušky probíhají většinou už na začátku roku. Výjimku mají také obory, které nejsou zakončené maturitou.

Reportáž z druhého dne příjímacích zkoušek:

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Přijímací zkoušky

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz