Koření

Jóga s lemury pomáhá opičkám v boji o přežití! REPORTÁŽ

Fenomén zvaný jóga už figuruje na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Mezi poslední trendy patří jóga se zvířaty. Zatímco lemoga v Británii uklidňuje tělo i mysl, lemurům na Madagaskaru pomáhá v boji o přežití.

Jogín lemur - složí nohy do lotosového květu a má pohodu. Snad tohle byla inspirace chovatelů lemurů, které napadlo, že klid a mír, čišící z roztomilých opiček by se dal přenést i na člověka.

Aby harmonie v jedenácti členné lemuří tlupě zůstala zachována, na hodinu jógy s lemuřími společníky může maximálně čtveřice lidí, kteří si kromě pocitu dokonalého souznění s přírodou odnáší i jeden dobrý skutek. Deset procent ze vstupného na lemogu totiž míří na pomoc záchrany lemurů na jejich domovském ostrově - Madagaskaru.

Související obsah

Jóga trhá žebříčky oblíbenosti - nejde přitom jen o cvičení, ale také o meditaci. Západnímu světu představili systém protahování starý více než 2500 tisíce let jogínští guruové na konci 19. století. Jóga má desítky stylů. Jen základních pozic v józe napočítáme na osmdesát.

Další reportáže z Koření najdete ZDE.

TN.cz/vem,

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz