Zahraničí

Tereza H. dostala na Velikonoce dárek, ministr přišel i do věznice

Tereza H. dostala na Velikonoce dárek, ministr přišel i do věznice
Zdroj: Lahore News

Ministr Panžábu při spuštění online databáze vězňů nadělil odsouzeným velikonoční dárek v podobě snížení trestů. To se dotkne i Češky Terezy H., která byla nepravomocně odsouzena na osm let a osm měsíců za pašování drog.

Tereza Hlůšková čekala v pákistánské věznici v Láhauru na rozsudek více než rok, soudce jí nakonec vyměřil trest v podobě osmi let a osmi měsíců za mřížemi. Teď pro ni přišla velmi dobrá zpráva.

Hlavní ministr Panžábu Sardar Usman Buzdar při návštěvě pákistánského vězení oznámil snížení trestu všem vězňům. To se podle Blesku dotkne i Terezy, která se s ministrem přímo setkala a dostala od něj dárkovou tašku s oblečením.

Nejedná se ale o příliš výrazné zkrácení, ministr všem ve věznici zkrátil trest o dva měsíce, i tak je to ale pro ni velmi pozitivní zpráva. Tereza se proti rozsudku již odvolala a požaduje, aby byl anulován.

Související obsah

Dvaadvacetiletou Terezu Hlůškovou zadrželi pákistánští celníci na letišti v Láhauru v lednu 2018. V jejím kufru policisté objevili devět kilo heroinu.
 

klma, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz